Бельгія обіцяла прискоритися з поставками Україні F-16

Фото: VRT

Уряд Бельгії вирішив прискорити постачання Україні власних винищувачів F-16 і зробити це вже до кінця 2024 року, не чекаючи формування нового кабінету міністрів.

Про це йдеться в заяві бельгійського прем’єра Александера Де Кроо та міністерки оборони Людивіни Дедондери, пише «Європейська правда» з посиланням на VRT.

Де Кроо назвав рішення про постачання F-16 «великим кроком для оборони України», нагадавши, що Бельгія вже була учасницею коаліції винищувачів і забезпечувала ремонт поставлених літаків і навчання українських пілотів.

«Але тепер наша країна приєднується до обмеженої групи країн, які фактично поставлять літаки в Україну», – наголосив він.

Голова бельгійського Міноборони не назвала конкретних строків відправлення F-16 в Україну, але запевнила, що це станеться якнайшвидше.

«Ми зробимо все можливе, щоб доставити літаки до кінця року. Я хочу чітко заявити, що наша власна безпека не буде поставлена під загрозу», – підкреслила Дедондер.

Бельгія – одна з тринадцяти країн, які беруть участь у коаліції з надання Україні винищувачів. Раніше вона планувала почати поставки F-16 в Україну, які поступово замінює на більш сучасні F-35, з 2025 року.

За повідомленнями ЗМІ, перші винищувачі F-16 опиняться в українському небі орієнтовно у червні 2024 року.

оренда квартири Львів

Новини