Без А-50 масовані ракетні обстріли РФ може планувати лише наосліп – авіаційний експерт

Фото: ukr.radio

Рекордний літакопад в Росії. 13 літаків за два тижні знищила Україна. І один ІЛ-76 впав на території Росії напередодні. Така кількість авіаційних втрат може суттєво відобразитись на можливостях Військово-космічних сил РФ, але окупанти все одно намагатимуться воювати до останнього пілота і останнього літака.

Так вважає авіаексперт та заступник гендиректора компанії-виробника military-tech Анатолій Храпчинський. Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Щодо падіння ІЛ-76, то я би зазначив, що літаки ІЛ-76 обладнані  старими радянськими двигунами, які вже мають проблеми і їх пробують замінити на новіші, але імплементація відбувається дуже повільно тому, що так звані «Пермські мотори» не встигають виробляти якісні двигуни. Це відображається і на цивільній авіації.

В цьому випадку не було належного технічного обслуговування літака тому, що вони використовують літаки, максимально навантажуючи їх. Якби була правильно зроблена передпольотна перевірка, то такого не відбулося б, бо сповістили би про певну проблематику. Хоча можливо і сповістили, але якщо командування каже, що треба везти зброю або військових – вони виконують, бо вони – раби», – вважає Храпчинський.

На розвідувальні можливості росіян суттєво вплинули втрати літаків А-50. Без них, за словами експерта, їм буде складно готуватись до масованих ракетних обстрілів.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Росія все одно буде намагатись використовувати якусь іншу техніку. Так, ми бачили в Чорному морі  СУ-34 з радіоелектронною розвідкою. Вони активно просували ідею Бе-200, але не треба забувати, що це протипожежний літак. Він може робити розвідку, але пошукову. Ми бачимо, що вони зараз активно використовують свої «Орлани», які намагаються залітати глибоко на територію України для того, щоб відслідковувати рух наших військ, протиповітряну оборону. Тому Росія буде намагатись використовувати будь-що, будь-як, тільки, щоб отримувати інформацію. За її відсутності складно собі уявити, як можна планувати масовані обстріли. Тому це буде наосліп», – пояснює авіаційний експерт.

За його словами, донедавна в Росії залишалось до 8 справних літаків ДРЛО А-50. Два з них знищили, один – пошкодили в Білорусі і один, ймовірно, пошкодили нещодавно в Таганрозі.

На думку Храпчинського, те, що зараз росіяни не використовують інші літаки, може бути свідченням того, що їм бракує пілотів, бо ймовірно, під час українських атак було знищено три кваліфікованих екіпажі.

оренда квартири Львів

Новини