Без дозволу не можна буде перебувати в 50-кілометровій прикордонній смузі

Фото: unn.ua

З кінця березня в дію вступають зміни щодо режиму перебування в прикордонній смузі та прикордонному районі. Вони передбачені в постанові КМУ №1147 «Про прикордонний режим». Про них розповіли представники 7-го прикордонного Карпатського загону.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської ОВА.

«Згідно зі змінами до Закону України «Про державний кордон», забезпечення спеціального прикордонного режиму містить заборону в’їзду, перебування, проведення робіт в смузі місцевості 30-50 метрів від лінії державного кордону. Цю земельну ділянку визначили виключно для перебування військовослужбовців та здійснення її охорони. Зміни до Постанови КМУ №1147 «Про прикордонний режим», також передбачають отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання та проведення робіт в межах прикордонної смуги. Цей дозвіл у Львівській області надає 7 прикордонний Карпатський загін», – розповів заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонної служби Сергій Курило.

Щоб оформити заяву на отримання необхідних послуг, громадянам України необхідно подати перелік документів:

  • документ, що зазначає особу, дату народження та підтверджує громадянство;
  • вид на отримання дозволу;
  • строк дії вказаного дозволу;
  • мета проведення та правові підстави.

Як зауважив прикордонник, зміни не стосуються порядку перебування осіб у контрольованих прикордонних районах. У Червоноградському, Яворівському, Самбірському, Львівському районах громадяни перебувають з наявністю документів, що посвідчують особу.

«Надіслати заяви до 7 прикордонного загону необхідно за 10 робочих днів до отримання дозволу на перебування, проживання та проведення робіт. З метою впровадження змін Закону України «Про державний кордон» постановою КМУ №1147 від 29 січня 2024 року наказом МВС, видали наказ №49. Ним затвердили рішення на отримання вказаних дозволів. Цей наказ вступає в силу з моменту його опублікування – орієнтовний час – кінець березня. Прошу врахувати цю інформацію, як місцевим мешканцям, так і керівникам установ, організацій, підприємств будь-якої форми власності, які планують перебувати, чи здійснювати роботи в межах прикордонної смуги Львівської області», – зауважив Сергій Курило.

оренда квартири Львів

Новини