Без тактильної плитки, кнопок виклику персоналу. Обласні депутати перевірили пункти пропуску

Фото: ЛОР

Інклюзивність та безбарєрність на кордоні – мрія чи реальність? Це перевіряла комісія Львівської обласної ради разом із представником уповноваженого з прав людини Верховної Ради України. Інспектували три найбільших пункти пропуску на українсько-польському кордоні. Це Шегині, Краківець та Рава-Руська.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Перший пункт пропуску – Шегині. Тут розпочали перевірку з пішого переходу. Перший недолік видно з порогу. Він – зависокий.

«Ця перегородка, яка тут є, вона має бути не вище, ніж 2 см», – зауважує представник уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Тарас Подвірний.

Тарас Подвірний, фото: ЛОР

У вбиральні є достатньо місця для розвороту крісла колісного. Але немає поручнів і рукомийник розташований занизько.

У секторі пропуску автомобіля ситуація гірша. До нього ведуть сходинки без пандуса, всередині вузькі кабінки без поручнів. І це лише чоловічий туалет. Жіночий – взагалі зачинений.

«Ми бачили не завжди є доступ для маломобільних людей. Кімната матері і дитини – питання чи всі знають про існування такої кімнати. Тому ми будемо також вимагати, щоб було додаткове маркування, ознакування про наявність тих незначних зручностей, які є на цьому пункті пропуску», – говорить депутатка Львівської обласної ради Наталія Галецька.

Фото: ЛОР

Наступна зупинка – пункт пропуску Краківець. Тут робили ремонт в 2022 році. Тому територія більш доступна. Є павільйони з накриттям, пандусами та дверима завширшки 90 см. А от до будівлі митного посту пандусу немає. Лише сходи без перил.

«Тут на пунктах пропуску, зокрема, в санвузлах є недостатнє освітлення. Але, натомість, є поручні для людей з інвалідністю та відсутність порогів», – зазначає депутат Львівської обласної ради Захар Миляник.

Але водночас поруч з добре обладнаними вбиральнями немає кімнати матері та дитини.

Загалом перевірили 60 пунктів з чек-листа, який напередодні погодили у Офісі омбудсмена.

Фото: ЛОР

Останній пункт пропуску – Рава-Руська. Одразу біля входу – сходи з пандусом. Але … Одразу є поріг, який, за словами Тараса Подвірного, є недоступним для осіб з інвалідністю на кріслах колісних.

З усіх трьох пунктів пропуску – лише тут є паркомісця для осіб з інвалідністю. Проте замість похилого заїзду на тротуар – бордюр. Немає кімнати матері та дитини. Також є відхилення у вбиральні.

«Має бути доступність не тільки для осіб з інвалідністю на кріслах колісних, але і для маломобільних груп, а це є вагітні жінки, це є люди від 60-ти років, діти до 4 років. Тому в нас сьогодні така комплексна перевірка, щоб зрозуміти проблематику і спробувати її комплексно вирішити за допомогою різних джерел фінансування», – зазначає представник уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Тарас Подвірний.

На жодному з пунктів пропуску не було тактильної плитки, вивісок шрифтом Брайля чи кнопки виклику персоналу.

оренда квартири Львів

Новини