Безпекову угоду України з США винесуть в Конгрес та зареєструють в ООН – Жовква

Фото: Укрінформ

Юридичний механізм, передбачений у Двосторонній безпековій угоді між Україною та Сполученими штатами Америки, відрізняється від усіх попередніх документів, що їх підписувала Україна із державами-партнерами.

Про це розповів у коментарі Європейській правді заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.

Як повідомлялося, у четвер Україна та США підписали 10-річну угоду про безпекову допомогу з боку США. Привертає увагу те, що документ, починаючи від назви, відмінний від тих, які Україна підписувала раніше. Якщо з іншими ключовими партнерами, починаючи від Британії Україна підписували «Угоди про безпекову співпрацю», то домовленість із США має назву «Двостороння безпекова угода».

Відмінним є також юридичний механізм – американська безпекова угода стала першою, яка передбачає, що ця міждержавна домовленість буде зареєстрована в ООН.

«Для України це буде перша юридично зобов’язуюча безпекова угода. Досі усі інші угоди, які Україна підписувала із партнерами, були лише політично зобов’язуючими. Тож американська угода буде юридично найсильнішою», – пояснив заступник глави ОПУ, дипрадник президента України Ігор Жовква.

Дипломат повідомив також, що США мають намір додатково посилити обов’язковість угоди через її схвалення у парламенті.

«Буде ухвалена відповідна резолюція Конгресу, в обох палатах. Це формально не буде не ратифікацією, оскільки виконавча угода такого типу не потребує ратифікації, однак ми отримаємо політико-юридичну підтримку з боку Конгресу», – пояснив він.

Угода набула чинності відразу після підписання президентами Зеленським і Байденом, та діятиме 10 років; це означає, що вона лишатиметься чинною як мінімум за двох президентів США. «В угоді закладено, що її виконує адміністрація США, незалежно від імені президента», – зауважив Ігор Жовква.

Як повідомлялося, у четвер Україна і США підписали Угоду, яка містить положення щодо поставок Patriot та F-16.

Після підписання документа Байден виключив відправлення військових США в Україну.

оренда квартири Львів

Новини