Бійці РДК й ЛСР могли відійти до кордону у Бєлгородській області – ISW

Фото: Фокус

Бійці «Російського добровольчого корпусу» (РДК) та Легіону «Свобода Росії» (ЛСР) після зіткнення з російськими військами в Бєлгородській області РФ могли відійти ближче до кордону з Україною.

Про це пишуть американського Інституту вивчення війни, повідомляє Українська правда.

22 травня «Російський добровольчий корпус» і Легіон «Свобода Росії», в яких росіяни воюють за Україну, заявили про «звільнення» декількох населених пунктів Бєлгородської області РФ від путінської влади.

Уже 23 травня російська влада заявила про розгром бійців РДК і ЛСР, яких у Росії називають «диверсантами», і завершення «контртерористичної» операції в Бєлгородській області. Володимир Путін вирішив не проводити екстрене засідання Ради безпеки РФ.

«Російські війська, ймовірно, відтіснили сили РДК і ЛСР щонайменше до прикордонного населеного пункту Козинка, а можливо, і за межі російської території станом на 23 травня. Козинка розташована приблизно за 76 км на південний схід від міста Суми».

Російські джерела поширили кадри обстрілу російськими військами позицій транспортних засобів РДК і ЛСР біля прикордонного пункту пропуску «Козинка» вночі і стверджували, що вранці російські війська відвоювали Козинку і пункт пропуску.

Геолокаційні кадри з російських державних ЗМІ показують пошкоджені і знищені транспортні засоби на пункті пропуску.

Деякі російські джерела стверджували, що сили РДК і ЛСР «окопалися» в Козинці, але, за попередніми даними, «російські військовослужбовці, ймовірно, вже ввечері витіснили звідти проукраїнські війська».

Російські джерела стверджують, що російські сили 23 травня почали зачистку в Козинці та Глотовому (на схід від Козинки).

На відеозаписах із геолокацією, опублікованих у вівторок, видно наслідки обстрілу Гори Поділ (близько 6 км на північний захід від Козинки) і російську піхоту, яка патрулює між Грайвороном (близько 7 км на північний захід від Козинки) і Горою Поділ.

«Це свідчить про те, що особовий склад РДК і ЛСР більше не займає або ніколи не займав позицій у цьому населеному пункті. Однак неясно, чи захопили РДК і ЛСР якісь населені пункти 22 травня або 23 травня».

Російські джерела стверджували, що 23 травня українські сили провели рейди через кордон між Харковом і Бєлгородом, але ISW не знайшла жодних підтверджень того, що ці рейди мали місце.

За твердженням Легіону «Свобода Росії», 23 травня особовий склад ЛСР і РДК продовжував діяти в Бєлгородській області.

«Російський добровольчий корпус» ввечері також опублікував у Telegram повідолмення: «Велике прохання передати генералу Лапіну, який «керує зачисткою», що ми тут неподалік і коли витягнемо БТР, то обов’язково проконтролюємо процес».

оренда квартири Львів

Новини