Білий дім та НАТО назвали умови для початку переговорів про «гарантії безпеки» для РФ


Речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Сполучені Штати бачили пропозиції Росії щодо переговорів про так звані «гарантії безпеки», але наголосила, що без європейських союзників і партнерів переговорів не буде.

НАТО теж розглядає можливість діалогу з РФ щодо цього питання, але він має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.

Росія заявила в четвер, що готова надіслати свого учасника переговорів «у будь-який момент», щоб почати переговори зі Сполученими Штатами щодо гарантій безпеки, яких домагається Москва.

«Без наших європейських союзників і партнерів не буде переговорів про європейську безпеку», – сказала Псакі.

«Ми не підемо на компроміс із ключовими принципами, на яких будується європейська безпека, включаючи те, що всі країни мають право вирішувати своє майбутнє та зовнішню політику, вільні від зовнішнього втручання», – додала вона.

Псакі зазначила, що Сполучені Штати співпрацюють з Росією протягом десятиліть і не бачать причин, чому не можуть зробити це в майбутньому, щоб зменшити нестабільність, але повторила, що це буде зроблено у партнерстві з європейськими союзниками.

Північноатлантичний альянс теж отримав вимоги Росії про так звані «гарантії безпеки» з пропозицією не приймати Україну до НАТО.

«Ми отримали свіжі пропозиції Росії», – сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг. – Ми чіткі у тому, що будь-який діалог з Росією має враховувати занепокоєння НАТО щодо дій Росії, буде базуватися на ключових принципах та документах щодо європейської безпеки та відбуватиметься в консультаціях з європейськими партнерами НАТО такими як Україна».

За його словами, союзники НАТО дали зрозуміти, якщо Росія здійснить кроки для зниження напруженості, Альянс готовий працювати над «зміцненням заходів довіри». Водночас будь-яка подальша агресія проти України матиме величезні наслідки та дорого обійдеться Росії.

«Ми підтверджуємо нашу підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Відносини НАТО з Україною – це питання лише України та 30 союзників НАТО», – зазначив Столтенберг.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ РФ опублікувало проєкт договору про так звані «гарантії безпеки», які Владімір Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону.

В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що «виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав».

Крім того, Росія пропонує відмовитись «від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії».

Напередодні у Кремлі заявили, що вже передали США проєкти договору та угоди щодо гарантій безпеки.

За матеріалами «Європейської правди»

 


оренда квартири Львів

Новини