Більшість радянських поховань на Марсовому полі у Львові – повоєнні, – Святослав Шеремета
- Четвер, 06 квітня 2023
На Личаківському військовому цвинтарі у Львові, який називають Марсовим полем вже віднайдено 90 останків тіл. Зараз там тривають розкопки газону. За даними, які залишила радянська влада, поховання з території прибрали давно, тому територію назвали газоном. Однак, археологи виявили, що це неправда.
Про знахідки в ефірі на «Першого Західного» розповів директор Меморіально-пошукового центру «Доля» та депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
За його словами, зараз фахівці цього підприємства здійснюють пошук, ексгумацію тіл, а після того проведуть перепоховання.
«Станом на сьогодні ми виявляємо поховання повоєнного періоду. Той супровідний матеріал, який знаходять наші фахівці, стверджує про те, що ці поховання, швидше за все, були проведені в 1945-1947 роках і далі. Одне з поховань ми ідентифікували тому, що була віднайдена таблиця, яка була на ньому. На ній була інформація, що цей військовослужбовець загинув у 1947 році. Відоме його прізвище. Також по формі ми можемо сказати, що це був капітан», – розповідає Святослав Шеремета.
На його думку, чоловік міг бути «енкеведистом», який боровся з українським визвольним рухом.
Також в місцях поховання віднайдені радянські монети, датовані 1945 роком і вище, що також доводить, що це не поховання з Другої світової війни. Щоправда, при розкопках були віднайдені і деякі залишки могил з Першої світової. Але дослідження ще будуть тривати.
За словами Шеремети, є рішення Львівської міськради, за яким перепоховання з часів Першої світової війни будуть перенесені на 84-85 поле Личаківського цвинтаря. Натомість, післявоєнні поховання будуть перенесені на інше кладовище.
Він також нагадав, що на центральній алеї Марсового поля є 340 плит, на яких викарбувано по 10 прізвищ без дат.
«Ми провели архівні дослідження і перевірили записи в цвинтарній книзі Личаківського кладовища. Нам вдалось встановити, що з тих 3,4 тисяч прізвищ, які викарбувані на центральній алеї, тільки 111 мають дату смерті 1944 рік», – зазначив Святослав Шеремета. Відтак, він робить висновок, що більшість військовослужбовців були поховані на Марсовому полі в повоєнний період.
Тому Меморіально-пошукового центру «Доля», крім дослідження газону, проведе дослідження центральної алеї Марсового поля.
Новини
- 23 Листопада
- Сьогодні
- Більше новин