Біля Бахмута відбувається вирівнювання фронту. ЗСУ можуть почати оточення – Олег Жданов


Росіяни втрачають ініціативу в районі Бахмута. Такий висновок зробили в «Інституті вивчення війни» (ISW). З цим твердженням погоджується і військовий експерт Олег Жданов. Але він наголошує, що подібне відбувається і на інших напрямках.

Зокрема, в Авдіївці ЗСУ вже вчетверте зруйнували спробу російських військ відновити наступ. Вона була напередодні із застосуванням великої кількості техніки. Не вдалось росіянам відновити наступальні дії і на Куп’янському напрямку, де тривають запеклі бої. 

Про це військовий експерт розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«Ну і на Бахмуті вирівнюється фронт. Якщо ми подивимось на карту, то південний і північні виступи навколо Бахмуту, фактично, вирівнюються. А далі, якщо ми будемо розвивати цей успіх, може виникнути ситуація навпаки – тепер ми будемо намагатись оточити Бахмут», – вважає експерт.

Але переломний момент на полі бою, на його думку, настане тоді, коли Україна розпочне справжній контрнаступ. Зараз відбуваються контрнаступальні дії на окремих напрямках. І вони здійснюються тими силами, що вели оборонну операцію на цьому оперативному напрямку.

«Росіяни видихнулися, у них є проблеми з резервами. І ми створюємо умови, коли вони не можуть забезпечити вогневу підтримку тим військам, які наступають. Згадайте заяви Пригожина про брак вогневої підтримки, вони не на порожньому місці. Ці чинники зійшлися в єдиний фактор і ми можемо проводити контрнаступальні дії на окремих ділянках. Але це не контрнаступ. І говорити про корінний перелом, ми зможемо тоді, коли ми введемо в бій свіжі сили, резерви, які зараз готуються до початку контрнаступу», – зазначив Олег Жданов.

оренда квартири Львів

Новини