Бізнесмени та влада Львівщини спробували пересуватися на візках. Експеримент від Superhumans Center

Фото: ЛОВА

Через повномасштабну війну в Україні щодня зростає кількість людей з інвалідністю. А отже і потреба облаштування безбар’єрного простору в межах країни: у лікарнях, готелях. Аби зрозуміти що саме потрібно змінити, представники влади та бізнесу самі сіли у колісні крісла на базі центру Superhumans.

Про це йшлося в «ОЧІ» на «Першому Західному».

Superhumans – це місце у Львові, де лікують, протезують та реабілітують військових і цивільних, які постраждали під час війни. Пацієнти центру вчаться рухати механічними руками та заново ходити. Тепер же на сталевих ногах. Але до того, як стати на протези, вони три-чотири місяці пересуваються на кріслах колісних. спробували крутити і колеса таких крісел і представники влади та бізнесу.

«Ми хочемо, щоб представники бізнесу сіли в крісла колісні і відчули, як людина в кріслі колісному пересувається в доступному просторі. Ми хочемо показати, що таке доступність та безбар’єрність», – говорить CEO «Superhumans Center» Ольга Руднєва.

Спершу всім проводять невеликий  інструктаж: розповідають як рухатись в кріслі колісному. Проїхатись пандусом – це вже неабиякий виклик, бо вага одного такого крісла від 15 до 20 кг. Але в  «Superhumans Center» у максимально враховано потреби людей з інвалідністю.

«Це тільки один день. Навіть не день, а година. Вона дасть зрозуміти, що точка зору залежить від того, в якому ти положенні. Напевно ми досі не готові до безбар’єрності. Але треба все змінювати»,  – говорить начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Фото: ЛОВА

Щоб дістатись до конференц-залу, потрібно було скористатись ліфтом, а це неабияка проблема для людей з інвалідністю. Крім того, інколи своєї черги доводиться чекати дуже довго.

«Я – в стресі. Тому що це дуже нелегко знаходитись на цьому кріслі. Але поки кожен з нас не зрозуміє: як це для наших хлопців і дівчат, які рухаються на таких кріслах – доти ми не змінимо нашу країну», – зазначає заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Далі всіх чекала лекція від Уляни Пчолкіної. Вона розвінчала стереотипи, що люди з інвалідністю – інші і є тягарем для близьких та суспільства. Та дала поради, як побудувати безбарєрний простір.

«Якщо ми робимо класні широкі двері, легкі доводчики, класні туалетні кабіни, столи невисокі. Якщо ми використаємо всі ці принципи, це буде зручно всім: дітям, старшим людям, людям з інвалідністю», – пояснює консультантка з питань безбар’єрності  «Superhumans Center» Уляна Пчолкіна.

Фото: ЛОВА

Тож йдеться не про надзвичайні потреби, а облаштування універсального навколишнього простору та рівні можливості жити в суспільстві.

«Наш бізнес великою мірою вже адаптований до потреб людей з інвалідністю. Адже компанія налічує в Україні більше 10 тисяч працівників. І в нас, відповідно, є працівники з різними потребами. Дуже важливо пропагувати таку відкритість і інклюзивність. Тим більше в нинішній час», – розповідає регіональна керівниця компанії  SoftServe Анастасія Фролова.

Такі заходи допомагають представникам бізнесу зрозуміти, як ліквідувати всі бар’єри та облаштувати простір, доступний для людей з інвалідністю.

Нетипову екскурсію в «Superhumans Center» проводили вперше, але керівництво центру запевняє, що навчатиме представників бізнесу адаптуватись  до потреб людей із інвалідністю надалі.

оренда квартири Львів

Новини