Блаженніший Святослав про «білий прапор» Папи Франциска: Україна змучена, але стоїть і вистоїть

Фото: УГКЦ

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Нью-Йорку прокоментував слова Папи Римського Франциска про «білий прапор», він наголосив, що в Україні «нікому й на гадку спадає здатися».

Про це повідомляє УГКЦ.

«Я вам хочу одне сказати від народу з України, – звернувся Глава УГКЦ до українців у Нью-Йорку. – Україна зранена, але нескорена! […] Україна змучена, але стоїть і вистоїть! Повірте мені, нікому й на гадку не спадає здатися, навіть там, де сьогодні йдуть бойові дії – послухайте наших людей у Херсоні, Запоріжжі, Одесі, Харкові, Сумах! Бо ми знаємо, якщо Україна, не дай, Боже, була б хоча частково завойована – розшириться межа смерті. Всі ви бачили страшні кадри з Бучі. Це був лише вступ. Вони [росіяни] так хотіли залити кров’ю весь Київ. Якби не мужність наших хлопців та дівчат і дивна сила Божа, яка тоді витала над Києвом, мабуть, сьогодні я б до вас не приїхав».

До всіх тих, хто зі скептицизмом дивиться на здатність України вистояти, Блаженніший Святослав звернувся такими словами: «Приїдьте в Україну і подивіться! Хто з вас не вірить у перемогу України – йдіть до сповіді! Бо це означає, що ми мало довіряємо присутньому в тілі українського народу живому Богові».

Глава УГКЦ подякував присутнім за солідарність з Україною. «На летовищі в Нью-Йорку я почув такі слова: «Ваша кров є нашою кров’ю, і ваш біль – нашим болем». А тепер я бачу, що і мої сльози є вашими слізьми. […] Народ, який вірить у воскресіння і вміє бути разом, молитися разом, є незламний».

Окремо Блаженніший Святослав подякував вірним в Америці за молитву й нагадав: «Молитва – це не тільки гарні слова, завчені напам’ять. Молитва – це простір зцілення, Воскресіння, життя серед смерті».

Архиєрей зауважив, що в Україні люди моляться в укриттях під час ракетних обстрілів, а хто не вміє молитися – той співає. Він пригадав, як сотні людей у київському метро під час російських атак співали пісень і так долали свій страх. Предстоятель нагадав про безперервну молитву на вервиці за перемогу України. Відтак закликав присутніх молитися та подякував за гуманітарну підтримку від українців в Америці. «Дякую, що тут, навіть далеко від України, ви лишаєтеся українцями, пам’ятаєте, чиїх батьків, дідів ви дітьми, ви гуртуєтеся в наших храмах, парафіях, громадах, вчите своїх дітей вірити в Бога і говорити українською мовою. Це – ваше завдання, ваш блокпост», – зауважив Предстоятель.

оренда квартири Львів

Новини