Блінкен на Близькому Сході намагається домовитися про перемир’я в Секторі Гази

Фото: Reuters

Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрівся з фактичним правителем Саудівської Аравії – наслідним принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом під час візиту на Близький Схід: обговорили регіональну координацію для досягнення «довгооочікуваного кінця» кризи.

Про це пише Reuters, повідомляє Українська правда.

Палестинці сподіваються досягти перемир’я перед загрозою ізраїльського нападу на Рафах, прикордонне місто, де ховається приблизно половина населення Сектора Гази.

Зустріч Блінкена з наслідним принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом тривала близько двох годин.

Представник Державного департаменту Метью Міллер сказав, що Блінкен і наслідний принц обговорили регіональну координацію для досягнення «довгооочікуваного кінця» кризи. Блінкен підкреслив важливість вирішення гуманітарних потреб у Секторі Гази та запобігання подальшому поширенню конфлікту.

Водночас, повертаючись до готелю, Блінкен не відповів на запитання журналістів.

Пропозиція щодо припинення вогню, передана ХАМАС минулого тижня катарськими та єгипетськими посередниками, очікує відповіді від бойовиків, які кажуть, що хочуть отримати додаткові гарантії, що це покладе кінець чотиримісячній війні.

Високопоставлений чиновник США сказав журналістам під час польоту до столиці Саудівської Аравії, що м’яч зараз на боці ХАМАС: «Неможливо сказати, чи ми досягнемо прориву».

Блінкен також прагне заручитися підтримкою планів США щодо того, що буде після перемир’я: відновлення та управління Сектором Гази, і, зрештою, створення палестинської держави, яку Ізраїль зараз відкидає, а також нормалізацію відносин арабських країн з Ізраїлем.

Вашингтон також прагне запобігти подальшій ескалації в інших частинах Близького Сходу після кількох днів авіаударів США по проіранських збройних групах у всьому регіоні.

Міллер сказав, що Блінкен і наслідний принц обговорили нагальну потребу знизити регіональну напруженість.

оренда квартири Львів

Новини