Блінкен про майбутній саміт НАТО: Хочемо переконатися, що Україна досягла успіху

Фото: Viory

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що стратегія Заходу щодо допомоги Україні демонструє ефективні результати у відбитті російської агресії, а рішення майбутнього саміту НАТО сприятимуть успіху нашої країни.

Про це йшлося на спільній пресконференції після зустрічі у Вашингтоні Блінкена і генсека НАТО Єнса Столтенберга, повідомляє сайт Держдепу, пише Українська правда.

«Українська стратегія, яку ми маємо і яку ми реалізуємо індивідуально і колективно вже майже 2,5 роки, демонструє ефективні результати в забезпеченні того, що Україна може відбити російську агресію, і вона зробила це напрочуд добре. Пам’ятайте, що метою Путіна з першого дня було стерти Україну з мапи, покласти край її існуванню як незалежної країни, приєднати її до Росії. Це не вдалося.

Але в майбутньому ми хочемо переконатися, що Україна досягла успіху, що вона міцно стоїть на власних ногах у військовому, економічному, демократичному плані, і це саме те, що ми допомагаємо Україні зробити. І це є ознакою успіху в майбутньому. Рішення, які будуть прийняті на саміті (НАТО – ред.), сприятимуть цим зусиллям, і більше буде сказано за кілька тижнів».

За словами Блінкена, зараз США працюють над тим, щоб прискорити прибуття американської допомоги на фронт в Україні. Він також висловив думку, що «це дуже ефективно з точки зору стабілізації лінії фронту і забезпечення того, щоб росіяни зупинили свій наступ», водночас додавши, що «найбільше значення має надзвичайна мужність і стійкість самих українців».

Держсекретар США також відзначив, що в міру необхідності нові санкції накладаються на Росію, «щоб продовжувати тиск, щоб агресія врешті-решт припинилася».

Блінкен згадав і про сприяння Китаю російській військовій машині. «Ми дивимося на країни, які підтримують російську оборонно-промислову базу, що дозволяє Росії продовжувати війну, в тому числі на Китай. Як чітко дав зрозуміти президент Байден, у нас справжнє занепокоєння викликає не те, що Китай постачає зброю до Росії, це не те, що вони роблять. Вони надають критично важливу підтримку російській оборонно-промисловій базі… Близько 70 відсотків верстатів, які імпортує Росія, походять з Китаю; 90 відсотків мікроелектроніки – з Китаю. І це дозволило Росії підтримувати цю оборонно-промислову базу, підтримувати військову машину, підтримувати війну. Тож це має припинитися», – сказав він.

Водночас Столтенберг заявив, що зараз обговорюється «багато практичних результатів щодо України напередодні майбутнього саміту НАТО».

«Ми всі погодили план НАТО щодо тренувань і допомоги Україні у безпековій галузі. Ми бачили нові оголошення, і я ще очікую нових оголошень щодо більшої військової підтримки України», – сказав він.

Генсек НАТО додав, що під час саміту «буде йтися про те, що Україна стане членом Альянсу».

«Точні формулювання – про що ми домовимося – зараз обговорюються між союзниками, але я впевнений, що до саміту ми досягнемо гарної домовленості щодо рішення», – сказав Столтенберг.

оренда квартири Львів

Новини