Блінкен пригрозить санкціями фінансовому сектору Китаю за експорт військових технологій у РФ – FT

Фото: CNN

Державний секретар США Ентоні Блінкен пригрозить Китаю каральними кроками, які можуть передбачати введення санкцій проти фінансового сектору КНР, якщо країна не припинить експорт військових технологій в РФ.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на власні джерела, пише Економічна правда.

Як зазначають у виданні, під час візиту до Китаю наступного тижня Блінкен скаже своїм колегам у Китаї, що США та їхні союзники стають дедалі більш нетерплячими через відмову Пекіна припинити надавати Москві все необхідне, щоб допомогти відновити свою промислову базу.

Наприклад, 70% російського імпорту верстатів в останньому кварталі минулого року походили з Китаю і ймовірно, використовуються для виробництва балістичних ракет.

Блінкен не планує розкривати, до яких заходів вдадуться США, але кілька людей, знайомих із ситуацією, повідомили, що США розглядають можливість запровадження санкцій проти китайських фінансових установ та інших організацій.

Один із співрозмовників FT сказав, що його повідомлення буде найчіткішим попередженням, яке США зробили особисто китайським чиновникам.

Нагадаємо, Федеральний уряд Мексики під тиском США відмовляється надавати китайським виробникам електромобілів такі пільги, як дешеві державні землі або низькі податки.

Президент Китаю Сі Цзіньпін після зустрічі із Олафом Шольцом заявив, що німецько-китайська співпраця є можливістю, а не ризиком.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю у першому кварталі зріс на 5,3% в річному обчисленні, що вище встановленого урядом країни на 2024 рік цільового показника росту на рівні близько 5%.

оренда квартири Львів

Новини