Блокаду українсько-польського кордону найближчим часом не вирішити. Треба переорієнтовувати потоки – Тарас Радь

Фото: RMF24

Сьогодні вранці на залізничній станції Дорогуськ (Польща) польські протестувальники знову висипали на землю українську сільгосппродукцію. При цьому це був транзитний вантаж, який прямував до Німеччини.

Чи можна вплинути на польських фермерів і зупинити економічну війну проти України – про це в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів політолог, дослідник українсько-польських відносин Тарас Радь.

За його словами, Україна стала заручником проблем в сільськогосподарській політиці Євросоюзу. А вона – «абсолютно не ринкова, забюрократизована і дотаційна». І поки проблеми не вирішать, польські фермери будуть відіграватись на «больовій точці» – Україні, бо якщо вони будуть стояти в Брюсселі чи Варшаві, їх можуть не помітити.

 «Треба покинути ілюзії. Проблему з українсько-польським кордоном не вирішити ні за місяць, ні навіть до кінця року. І це вже усвідомлює уряд український. Тому порада всім українським експортерам – перескеровувати напрямки експорту на ті кордони, де цих проблем, що є на польському, не існує. Так, виникає питання рахування: комусь за це здорожчання треба платити – і швидше за все, це буде робити кінцевий споживач», – вважає політолог.

Тарас Радь, скриншот з відео «Першого Західного»

При цьому він не впевнений, що варто у відповідь блокувати польські товари. Заклики не купувати польське, на його думку, все-таки не переростуть в масштабний рух блокування польської продукції.

«Попри те, що український уряд може вживати зустрічних дзеркальних заходів. Але треба говорити мовою економіки. Воно невигідно і Україні. Як тимчасовий захід: показати польській стороні, що ми втомились від таких не дружелюбних кроків – це може бути. Але як постійна політика – це буде, як для Польщі погано, так і для України. Передовсім з економічної точки зору», – переконує Тарас Радь.

оренда квартири Львів

Новини