Бойкот українського зерна поляками – лише спроба здобути електорат – Денис Марчук
- Четвер, 14 вересня 2023
Польща заявила, що готова до продовження заборони на ввезення українського зерна. Навіть, якщо Єврокомісія буде пропонувати скасувати обмеження.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук вважає, що причиною такої заяви є наближення виборів в Польщі. Відтак, польські посадовці хочуть активувати своїх виборців.
Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному».
«Це нічого нового. Ми вже давно чуємо такі заяви і намагання поляків, незважаючи на рішення Європейської комісії, вдаватись до одноосібних заборон. Власне це відбулось в квітні 2023 року. Але тим не менше, Польща глибоко є в політичних дебатах і перегонах. І чим ближче дата виборів, 15 жовтня, – тим гостріші стають заяви. Йде більше закликів до свого електорату. Фермери – це приблизно 18% населення, яке голосує, відповідно, на них роблять дуже великі ставки. Тому сьогоднішні дії Польщі – лише спроба здобути електорат», – говорить аграрій.
Він зазначає, що є докази, які доводять, що українська продукція не призводила до зниження ціни польських товаровиробників. Позиція польських фермерів «підігріта» дуже сильно пропагандою.
«Ціни частково в них опустились тому, що в 2022 році вони отримували 400 доларів за тонну пшениці, бо в Україні війна. А зараз вони отримують до 260 доларів. В той час, як український фермер отримує в межах 13-140 доларів. Але ціна опустилась не тому, що українська продукція прийшла до них на ринок, а через те, що на зовнішніх світових біржах ціни опустились. Тому нічого, крім політики в цьому контексті не бачимо», – вважає Денис Марчук.
Тому на його думку, Україна має захищатись. Відомо, що український уряд планує звертатись до Світової організації торгівлі, щоб захистити своє право на реалізацію своєї продукції. Також урядовці будуть звертатись до Європейської комісії, адже досі діє асоціація з ЄС і норми, які дозволяють Україні без квот і мит імпортувати продукцію.
«Від цього також залежить продовольча безпека в світі і цінова політика. Бо без вчасної продукції з України ціни будуть йти вгору. Якщо буде продовжуватись обмеження, продовольчої інфляції не уникнути. І тоді постає питання: кому гірше роблять поляки?», – риторично запитує Денис Марчук.
15 вересня закінчується заборона на імпорт української агропродукції до ЄС. Зокрема, йдеться про імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин