Боррель дав рекомендацію державам ЄС щодо «інавгурації» Путіна

Фото: DW

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що дав країнам Євросоюзу рекомендацію не відправляти своїх представників на «інавгурацію» глави РФ Владіміра Путіна.

Про це Боррель зазначив на зустрічі міністрів закордонних справ в Брюсселі, повідомляє «Європейська правда».

Боррель розповів, що після багатьох дискусій з державами-членами він надіслав їм усім повідомлення зі своїм розумінням того, що «правильно було б не відвідувати цю «інавгурацію». «Моєю порадою було не робити цього. Я думаю, що більшість держав-членів не братимуть участі», – сказав він.

Боррель згадав, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна, і що вибори в Росії були не чесними та не справедливими.

За його словами, українцям та багато кому у світі буде важко зрозуміти, чому у цій ситуації європейські представники будуть присутні на «інавгурації» в Москві.

«Це була б чітка суперечність. Моя порада державам-членам була не відвідувати, і я сподіваюсь, що багато з них слідуватимуть цим вказівками. Але кожна держава-член повністю суверенна у тому, щоб вирішити – іти чи не іти», – додав Боррель.

За даними ЗМІ, на «інавгурацію» Путіна у вівторок прийдуть дипломати щонайменше шести країн ЄС – Франції, Греції, Кіпру, Мальти, Угорщини та Словаччини.

Нагадаємо, в МЗС України заявили, що не бачать підстав для визнання глави Кремля Владіміра Путіна демократично обраним і легітимним президентом Росії.

оренда квартири Львів

Новини