Боррель сподівається, що глави МЗС ЄС нарешті ухвалять рішення, які стосуються України

Фото: Aa.com.t

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що міністри закордонних справ ЄС на своїй зустрічі розглянуть збільшення Європейського фонду миру на 5 млрд євро для підтримки України та використання прибутків від російських заморожених активів.

Про це пише «Європейська правда».

«Я сподіваюсь що ми врешті решт ухвалимо сьогодні важливі рішення. Перше – український фонд підтримки з поповненням для Європейського фонду миру у розмірі 5 млрд євро, над чим дискутували тижнями. Я сподіваюсь, що сьогодні міністри точно це схвалять»

Він також сказав, що сподівається на політичну згоду міністрів щодо використання доходів від заморожених активів РФ на підтримку України, зокрема – для збільшення можливостей фінансувати українську оборону.

«Очікую, що сьогодні буде досягнуто політичної згоди, аби нарешті перейти до дій щодо цього», – додав Боррель.

Також міністри мають намір ухвалити санкції у з’язку зі смертю російського опозиціонера Алексєя Навального.

Боррель повідомив, що участь у зустрічі дистанційно візьмуть міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, постійні представники країн ЄС 13 березня підтримали збільшення на 5 мільярдів євро Європейського фонду миру, з якого фінансуються поставки зброї Україні.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Єврокомісія готується висунути пропозицію про конфіскацію мільярдів євро прибутків, отриманих від заморожених в Європі суверенних активів Росії, на підтримку України.

оренда квартири Львів

Новини