БпЛА атакують цілі в РФ з високою точністю через застосування штучного інтелекту – CNN

Фото: CNN

Українські військові почали застосовувати безпілотники зі штучним інтелектом для ударів по цілях в Росії, що дозволяє вражати визначені об’єкти на території країни-агресора з високою точністю.

Про це пише CNN з посиланням на джерела, повідомляє Українська правда.

За інформацією близького до української програми використання безпілотників джерела, українці почали інтегрувати в дрони базову форму штучного інтелекту, що допомагає їм орієнтуватися і уникати глушіння.

«Точність в умовах перешкод забезпечується завдяки використанню штучного інтелекту. Кожен літак має бортовий комп’ютер із супутниковими даними та даними про місцевість», – пояснило CNN джерело.

«Польоти визначаються заздалегідь з нашими союзниками, і літаки дотримуються плану польоту, що дозволяє нам вражати цілі з точністю до метра», – додало джерело.

Повідомляється, що таку точність забезпечують датчики безпілотника. «У них є така штука, яка називається «машинним зором», що є різновидом штучного інтелекту. По суті, ви берете модель, поміщаєте її на чіп і навчаєте цю модель визначати географію та ціль, до якої вона прямує. Коли вона буде остаточно розгорнута, вона зможе ідентифікувати, де вона знаходиться», – пояснила аналітик Королівського інституту об’єднаних служб, британського аналітичного центру Ноа Сільвія.

«Він (безпілотник – ред.)не потребує жодного зв’язку (з супутниками), він повністю автономний», – додав вона.

Колишній британський офіцер і експерт з питань війни з використанням безпілотників і штучного інтелекту Кріс Лінкольн-Джонс сказав CNN, що рівень «інтелекту» у БпЛА все ще дуже низький.

«Такого рівня автономності безпілотники ще не мали, але ми все ще перебуваємо на ранніх стадіях розвитку потенціалу цієї технології», – сказав він.

CNN звернулася до Головного управління розвідки Міноборони України та СБУ, але ні там, ні там не прокоментували використання технології штучного інтелекту.

оренда квартири Львів

Новини