Бронювання від мобілізації не є стимулом для шукачів роботи – керівник центру зайнятості

Фото: kadrovik.isu.net.ua

Бракує робочих рук. На Львівщині та й загалом в Україні через велику війну та посилення мобілізації дедалі відчутнішою стає проблема браку працівників. Страждають всі галузі, але критичною проблема може стати там, де традиційно більшість працівників – чоловіки.

Про те, як мобілізація впливає на ринок праці  в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розповів директор Львівської філії обласного центру зайнятості Олег Рісний.

«До повномасштабного вторгнення у Львові було понад 9 тисяч безробітних. Сьогодні ця цифра є від 700 до 800 осіб для цілого міста. Серед них 85-88% – це є жінки. Також працевлаштовано  90% жінок. За два тижні цифри якось кардинально не змінились. Але ми бачимо деяку паніку в роботодавців. Вони не знають, як закрити робочі місця», – говорить Рісний.

Крім того, питання нелегального працевлаштування теж стає гострішим. При цьому не тільки роботодавці в цьому зацікавлені, але й самі претенденти на роботу.

«Це додатковий козир для бізнесу, який і так працював «в тіні». Вони ще краще себе почувають. А ті, які працюють «на біло», мають додаткові проблеми тому, що треба конкурувати з тим «чорним» бізнесом», – пояснює посадовець.

Найбільше, за його словами, постраждали галузі, де є великий відсоток чоловіків. Це організації перевізників та комунальні підприємства.  

Натомість, нестандартна ситуація склалась на ринку ІТ-сфери.

«Якщо в інших напрямках відчувається більш гостра потреба в працівниках і певною мірою ріст зарплат, то в ІТ такого не бачимо. Там зворотня ситуація – дещо «просідають» заробітні плати і збільшується кількість айтівців, які хвилюються, чи буде робота в найближчий час», – говорить Олег Рісний.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Водночас бронювання від мобілізації, на його думку, не стало стимулом для шукачів роботи. Вони не впевнені, що умови не зміняться і їх не мобілізують.  

«Це мало би бути стимулом, але в тій формі, якій воно є зараз, я не бачу, щоб це реально було стимулом.

Щоб механізм працював справедливо, це питання має охоплювати три аспекти. Перше – це потреба ЗСУ. Цю потребу в людях потрібно якось закривати. Друге – це економіка, вона не може «просісти», бо знову ж таки треба фінансувати ЗСУ. Третє – це справедливість, бо має бути довіра в суспільства, що це все відбувається правильно.

Я думаю, що з цими змінами до законодавства (прийняттям ЗУ «Про мобілізацію»-ред.) ситуація зміниться на краще тому, що сьогодні всі зобов’язані зареєструватись в ТЦК. Коли всі будуть в єдиній базі, я маю сподівання, що ТЦК все-таки буде робити пріоритет між тим, хто працює на економіку і тими, хто, можливо, не має роботи, але відповідає спеціальності, яку потребує військо. Ці речі, напевно, дозволять їм працювати більш коректно», – вважає директор Львівської філії обласного центру зайнятості.

оренда квартири Львів

Новини