Британія та Нідерланди очолять «коаліцію винищувачів» для отримання Україною F-16

Фото: Babel

Прем’єр-міністри Великої Британії та Нідерландів за підсумками зустрічі у вівторок на полях саміту Ради Європи у Рейк’явіку домовились сприяти створенню міжнародної коаліції з посилення протиповітряної оборони України.

Згідно із заявою Даунінг-стрит, Ріші Сунак і Марк Рютте домовились, що «працюватимуть над створенням міжнародної коаліції для надання Україні бойових повітряних сил і засобів, надаючи підтримку в усьому – від навчання до придбання винищувачів F-16».

Про це йдеться в заяві офісу британського прем’єра, пише «Європейська правда».

Також прем’єр Британії підкреслив, що Україна має стати членом Північноатлантичного Альянсу, й обговорив із нідерландським колегою надання Києву довгострокової допомоги у сфері безпеки, «аби гарантувати, що вони (українці – ред.) зможуть стримувати напади в майбутньому».

У вечірньому зверненні у вівторок президент Володимир Зеленський також оголосив, що Британія й Нідерланди, а також Франція долучились до так званої коаліції винищувачів. «Хороший початок коаліції! Дякую всім!» – зазначив голова держави, не навівши інших подробиць.

Нагадаємо, 15 травня стало відомо, що Британія погодилась улітку розпочати навчання українських пілотів і вже зараз працює з іншими країнами над можливим наданням винищувачів F-16 Україні.

Крім того, французький президент Емманюель Макрон після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявив про «відчинені двері» для навчання пілотів з України, не уточнивши подробиць.

оренда квартири Львів

Новини