Британія та Польща виступили за скорочений вступ України в НАТО
- Четвер, 06 липня 2023
Міністри закордонних справ Великої Британії та Польщі заявили, що процес вступу України до НАТО, ймовірно, буде прискорений через те, що українська армія вже має на озброєнні обладнання, надане альянсом.
Про це повідомляє Голос Америки.
Міністри закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау в середу, 5 липня, висловили сподівання, що Україну приймуть до НАТО за пришвидшеною процедурою, подібною до тієї, яку використовувала Фінляндія, коли вона приєдналася до альянсу на початку цього року.
«Позиція Польщі тут дуже чітка. Ми хочемо максимально наблизити Україну до альянсу в інституційному вимірі. Адаптувати військово-політичні структури України до тих, які є стандартними в альянсі», – заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау після переговорів зі своїм британським колегою у Лондоні.
Клеверлі додав, що українські військові мають «великий досвід у використанні стандартного обладнання НАТО, доктрини НАТО і тактики НАТО», і це має скоротити час для приєднання до альянсу.
«Процес, за яким Швеція та Фінляндія подали заявку на приєднання, а Фінляндія врешті-решт уже приєдналася до НАТО, був скороченим, тому що ми визнали, що вони є високоздатними військовими державами. І я думаю, що ми повинні поміркувати над цим, коли ми обговорюємо, який процес буде доречним для України. Але я думаю, що ми зобов’язані визнати, наскільки покращилася їхня військова спроможність за останні 18 місяців», – сказав Клеверлі.
У середу прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас в інтерв’ю британському діловому щоденнику Financial Times заявила, що у Вільнюсі альянс «має забезпечити практичні кроки для України на шляху до членства в НАТО».
Раніше, прем’єр-міністри Польщі та Італії Матеуш Моравецький та Джорджа Мелоні у Варшаві закликали партнерів по НАТО надати Україні реальні гарантії безпеки до її вступу в альянс.
Франція також долучилася до країн Східної Європи, які у переважній більшості виступають за пришвидшене приєднання України в НАТО, але такі члени як США та Німеччина залишаються обережнішими.
Оглядачі кажуть, що керівництво цих країн остерігається будь-яких кроків, які могли б наблизити альянс до конфлікту з Росією, яка заявляє, що розширення НАТО є доказом ворожості Заходу.
Проте експерти зазначають, що Москва практично ніяк не відреагувала на вступ до НАТО Фінляндії та очікуваний вступ Швеції.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин