Британська розвідка: пріоритетом РФ залишається захоплення Донеччини

Фото: ЗСУ

Головним пріоритетом російського командування залишається захоплення усієї Донецької області і є сподівання окупувати територію чотирьох південних областей – на що, втім, у Кремля навряд чи вистачить ресурсів.

Про це йдеться в огляді Міністерства оборони Британії про війну в Україні за 12 грудня, повідомляє «Європейська правда».

У ньому нагадують, що 8 грудня речник Кремля Дмитрій Пєсков знову озвучив цілі «спецоперації» – він назвав головною метою РФ «захист жителів Донбасу» й говорив про необхідність «звільнення» південно-східних областей. Ці коментарі дозволяють припускати, що «план-мінімум» Кремля у війні поки залишається незмінним.

«Росія, швидше за все, ще ставить за мету взяти під контроль усю Донеччину, Луганщину, Запоріжжя та Херсонщину. Військове командування, напевно, обрало пріоритетом глибше просування у Донецькій області. Проте поки не схоже, що Росії вдасться досягти цих цілей – дуже малоймовірно, що російське командування зараз спроможне створити ефективні ударні сили, спроможні захопити такі території», – зазначають в огляді.

У британській розвідці вважають, що у найближчі кілька місяців РФ навряд вдасться досягти якогось просування, яке мало б значення на оперативному рівні.

Нагадаємо, у попередньому огляді розповідали, що Кремль, скоріш за все, надто оптимістично планує доходи й витрати російського бюджету у 2023 році і для фінансування воєнної машини доведеться «різати» інші статті видатків.

оренда квартири Львів

Новини