Британська розвідка: У січні кількість випадків влучання РФ в медичні та освітні заклади зросла

Зруйноване росіянами село в Чернігівській області. Фото: News.un.org

У британській розвідці відзначають, що у січні кількість випадків влучання в медичні та освітні заклади навіть зросла; причиною жертв серед українського цивільного населення називають передусім те, що РФ не особливо зважає на наслідки, коли застосовує зброю невибіркового ураження.

Про це йдеться в огляді Міноборони Британії про війну в Україні за 21 лютого, повідомляє «Європейська правда».

Огляд цього разу цілковито присвячений питанню жертв серед українського цивільного населення, у ньому наводять цифри від інших структур. Так, на 13 лютого 2023 року в Офісі Верховного Комісара ООН з прав людини нарахували в Україні 18 955 постраждалих цивільних за час повномасштабної війни, з яких 7 199 осіб загинули. Організація при цьому визнає, що реальна кількість загиблих і постраждалих може бути більшою.

«Якщо грунтуватися на оцінках інших незалежних аналітиків, загинути могли понад 16 тисяч цивільних осіб», – зазначають в огляді.

Розвідка відзначає, що протягом січня 2023 року спостерігалися все частіші випадки, коли внаслідок бойових дій під удари потрапляли медичні та освітні заклади.

«Такі інциденти і все нові й нові постраждалі серед цивільних значною мірою стають наслідком недостатньо вибіркового застосування Росією артилерії та інших систем озброєння, які «накривають площами», – додають в огляді.

У попередньому огляді прогнозували, що ближчим часом на російських військових зростатиме політичний тиск з вимогою продемонструвати якісь «перемоги» до річниці повномасштабної війни, а таких успіхів немає.

оренда квартири Львів

Новини