Британській МІ5 доручили зосередитися на шпигунах з РФ, Китаю та Ірану – The Telegraph

Фото: The Telegraph

Національна служба контррозвідки Британії МІ5 отримала розпорядження «переорієнтувати» свої зусилля на боротьбу зі шпигунами з Ірану, Китаю та Росії.

Про це пише The Telegraph із посиланням на джерела у британському уряді, повідомляє Українська правда.

У публікації йдеться, що МІ5, незважаючи на пріоритет у боротьбі з терористами, повинна залучити більше ресурсів на контррозвідувальні операції проти Росії, Китаю та Ірану.

Видання зазначає, що війна Росії в Україні, зростаюча кількість китайських агентів, що діють у Британії, і використання Іраном організованої злочинності значно змістили фокус уваги МІ5.

За словами високопоставленого джерела в уряді, міністри попросили МІ5 «переорієнтувати значну частину своїх зусиль на боротьбу зі шпигунством, особливо з державною загрозою з боку Китаю, Росії, а віднедавна також Ірану».

Джерело також пояснило, що підтримка Британією України у війні проти Росії також призвела до посилення шпигунської активності.

The Telegraph додає, що кількість китайських агентів, задіяних у зборі розвідувальної інформації у Великій Британії, зараз «не піддається кількісній оцінці».

На думку ще одного джерела, до 20 співробітників посольства Китаю у Великобританії, ймовірно, працюють як шпигуни.

«Але кількість агентів, цивільних осіб, завербованих китайськими спецслужбами, може обчислюватися сотнями тисяч», – додало джерело.

оренда квартири Львів

Новини