Будь-яке припинення вогню піде на користь РФ, надаючи їй час для підготовки до нових наступів – ISW

Фото: росЗМІ

Проаналізувавши зібрані дані та заяви публічних російських осіб, Інститут вивчення війни наголошує, що продовжує вважати: «Будь-яке припинення вогню піде на користь Росії».

Про це йдеться у звіті ISW, повідомляє Українська правда.

У звіті інституту зазначається, що російські вимоги щодо українського «нейтралітету» і мораторію на розширення НАТО завжди були і залишаються одним з головних виправдань вторгнення Путіна в Україну, і будь-яка гіпотетична поступка щодо цих вимог означала б серйозний стратегічний і риторичний відступ з боку Путіна, на який він навряд чи зважиться в даний час.

Російські заклики до українського «нейтралітету» – це вимоги, щоб Україна внесла зміни до своєї Конституції, щоб вилучити зобов’язання щодо набуття членства в НАТО і зобов’язань не вступати до НАТО або Європейського Союзу (ЄС).

Аналітики згідно із зібраними даними зазначають, що вимоги щодо такого «нейтрального статусу» є метою десятилітніх зусиль Путіна, спрямованих на те, щоб вимагати змін у НАТО, які послабили б Альянс до такої міри, що він був би не в змозі стримувати або перемогти майбутню російську агресію у Східній Європі.

При цьому у звіті вказується, що Путін навряд чи піде на поступки, оскільки він не припинить переслідувати свою мету контролювати Україну і послабити НАТО, якщо тільки не зазнає рішучої поразки.

У проаналізованих джерелах інформації зазначається, що російські публічні особи можуть імітувати зацікавленість у поступках щодо місця України в західних інституціях, намагаючись спонукати Захід до випереджувальних поступок щодо територіальної цілісності України.

У повідомленнях про відкритість Путіна до переговорів через негласні канали не згадується про готовність Росії відмовитися від будь-якої окупованої української території.

Російські офіційні особи продовжують вказувати на те, що максималістські цілі Путіна не виключають анексії Росією окупованих українських територій або додаткових територіальних завоювань в Україні.

В огляді додають: вступ України до ЄС і НАТО є тривалим процесом, який не стане можливим одразу після будь-якого припинення вогню, досягнутого переговорами, і Росія може спробувати тимчасово вдавати згоду з цими вимогами, щоб якнайшвидше зміцнити контроль над окупованими територіями.

Експерти наголошують: ISW продовжує вважати, що будь-яке припинення вогню піде на користь Росії, надаючи їй час для відновлення і перегрупування для майбутніх наступальних кампаній з тими ж максималістськими цілями і подальшого територіального захоплення в Україні.

При цьому фахівці додають, що «немає жодних підстав вважати, що Путін не відмовиться від будь-яких зобов’язань дозволити Україні інтегруватися в західні політичні, економічні та військові інститути, доки російські військові можуть переслідувати свої цілі, щоб не дати Україні це зробити».

Вони при цьому нагадують: Путін вже порушив попередні зобов’язання Росії не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом, взяті в 1991 і 1994 роках.

Ключові висновки ISW висновки за 26 січня:

Кремль та офіційні особи США відкинули чутки про готовність президента Росії Владіміра Путіна до конструктивних переговорів на тлі постійних сигналів з Кремля про те, що Росія прагне не менше, ніж повної капітуляції України та Заходу.

Російські вимоги щодо «нейтралітету» України та мораторію на розширення НАТО завжди були і залишаються одним з головних виправдань вторгнення Путіна в Україну, і будь-яка гіпотетична поступка щодо цих вимог означала б значний стратегічний і риторичний відступ з боку Путіна, який він навряд чи розглядає в даний час.

Путін повторив шаблонні кремлівські наративи, які покладають відповідальність за війну на Україну, а також підкреслив присутність російських військ на Соледарському напрямку.

Обставини падіння російського військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня залишаються нез’ясованими.

ЄС найближчим часом надасть Україні додаткові п’ять мільярдів євро для задоволення «нагальних військових потреб».

Міністерство оборони Росії продовжує докладати зусиль для розширення російського впливу та охоплення колишніх операцій групи «Вагнера» в Африці.

Як повідомляється, Росія імпортувала у 2023 році передових мікрочіпів і напівпровідників на суму 1,7 мільярда доларів, переважно із Заходу, оминаючи західні санкції, покликані позбавити Росію таких технологій.

Російські війська просунулися під Авдіївкою на тлі безперервних позиційних боїв по всьому театру бойових дій.

Частини нібито особистої приватної військової компанії мера Москви Сергія Собяніна, можливо, були розгорнуті в Україні.

Російські ЗМІ повідомили 26 січня, що Віктор Філонов, російський солдат 234-го повітряно-десантного полку (76-ї дивізії ВДВ), який воює в Україні, усиновив українську дитину з окупованої Донецької області.

оренда квартири Львів

Новини