Буданов: На жаль, у ворога зараз є можливість знову бити «Калібрами»

Фото: Liberation

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов прогнозує відновлення застосування росіянами ракет «Калібр» найближчим часом через скорочення запасів ракет Х-101.

Про це Буданов заявив в ефірі телемарафону, пише Українська правда.

Керівник ГУР запевнив, що українська розвідка відстежує темпи виробництва і накопичення Росією ракет.

«Скільки в них ракет, нам достовірно відомо. Те, що вони не завдавали більше року ударів по енергетиці, дозволило їм накопичити певну кількість озброєння. На жаль, у ворога є зараз сили для того, щоб продовжувати свою роботу».

«Калібри» накопичувалися весь цей період, вони абсолютно готові до застосування… Було прийняте рішення (росіянами – ред.), через те, що «Калібр» є менш ефективним, ніж ракета Х-101, поки використовувати Х-101. Найближчим часом, думаю, ми побачимо знову «Калібри», тому що кількість Х-101 значно скоротилася».

Буданов зазначив, що в росіян стояло завдання відновити запаси ракет, і вони це завдання виконали.

«Зараз вони технічно готові до їх застосування. Поки флот накопичував свої ракети, повітряно-космічні сили РФ використовували ракети Х-101», – сказав він.

Коментуючи кількість ракет, яку виробляє РФ щомісяця, керівник ГУР зазначив: «Ми говоримо про ракети оперативно-тактичного рівня, це не 100 ракет, можу вас заспокоїти. Але цифра значна».

Говорячи про застосування протикорабельних ракет «Циркон», Буданов зазначив, що в окупованому Криму розташовано щонайменше кілька пускових установок, які можуть запускати цей тип ракет.

«Це берегові ракетні комплекси протикорабельних ракет, які здатні використовувати ракети «Циркон». З південного напряму станом на зараз це не є для них проблемою. Проблема може бути, якщо вони за якийсь час перемістять берегові ракетні комплекси на інший напрямок. Технічно така спроможність у них є. Але сподіваюсь, що цього не станеться», – сказав керівник ГУР.

Водночас він відмовився говорити про кількість ракет «Циркон», яка є в окупантів.

оренда квартири Львів

Новини