«Будуть мільйони людей в хаосі»: Зеленський закликав Європу готуватися до можливої війни з РФ

Скрин з відео: Tg1

Європа звикає до війни, тому що вона на відстані, але війна може прийти і до Європи, і там ніхто не буде готовий.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському телеканалу RAI, говорячи про так зване звикання до війни, про що попереджав Папа Римський, передає Укрінформ.

«Він (Папа Римський – ред.) мав рацію, це (звикання до війни – ред.) вже відбувається. Абсолютна правда… Люди звикають навіть до тих речей, що тисячі українських дітей були депортовані. Спочатку це був жах для Європи. Спочатку нам допомагали, нещодавно ми зробили навіть міжнародну коаліцію. Але емоції – люди звикають. І навіть вже питання, що діти в Росії, – ну а може там комусь і подобається? Вже такі голоси є в Європі і в світі, розумієте? Тобто це і є несправедливий підхід.

Це і є теза Папи Франциска, що люди звикають до війни. Але я хочу пояснити. Ми можемо звикати до війни тільки на відстані. Але коли війна приходить до тебе, звикнути до неї стовідсотково неможливо і неприпустимо. Інакше ти програв цю війну. Програв себе, свій дім, свою сім’ю», – заявив Президент.

Він зауважив, що частина українців також звикають до війни, і це велика помилка.

«До деяких речей – так (можна звикнути – ред.), але як можна звикнути до того, що гинуть люди, що летять ракети? Розумієте, це неможливо, і це не нормальне життя. Ви звикаєте на відстані. Коли ми в Києві, і є відстань до фронту, ми починаємо до чогось звикати. Це несправедливо до тих, хто на фронті. А також треба підключити мозок і зрозуміти: якщо ти звик тут, поки фронт там, то фронт може бути вже тут, де ти, якщо ти не будеш підтримувати тих, хто на фронті», – пояснив Зеленський.

Те саме, за його словами, і з Європою – вона на відстані від війни. «Слава богу, що у вас немає війни, але війна може прийти до Європи через те, що ми маємо справу з Путіним», – сказав президент.

Він висловив думку, що якщо війна прийде до Європи, то там ніхто не буде до цього готовий.

«По-перше, ніхто не буде готовий так, як Україна, тому що ми давно у війні. Армії Європи не будуть готові. Буде шок. Буде десятки мільйонів людей в хаосі, в еміграції. І куди вони будуть бігти? Наші люди поїхали, пішли до європейських країн, вони там отримали прихисток… А куди всі в Європі будуть діватися, якщо туди прийде російська армія? Як вони будуть захищатись? Де впевненість, що спрацює НАТО? Хто про це каже? Ніхто не говорить суспільству про ці деталі, але куди всі дінуться? Будуть захищатись. Почнеться глобальна війна. Імміграційні процеси і великі, великі, великі втрати», – підкреслив Президент.

Тому, за його словами, людям у Європі час подумати, для чого їх країнам ризикувати і думати, що Путін не такий. Натомість їм варто просто підтримувати Україну, щоб Україна їх зупинила на своїй території.

«Просто заздалегідь треба зробити кілька кроків, щоб не ризикувати своїми країнами і людьми: підтримувати Україну, щоб Україна зупинила їх (росіян – ред.) тут і політично разом з вами відтиснула їх додому. Ось що треба робити. Я просто чесно вам скажу, завжди, коли політики говорять «Ну не факт, що він приїде». А для чого цей ризик? Для чого ці думки: факт або не факт? Якщо не факт, що він прийде, значить і не факт, що він не прийде», – зауважив Зеленський.

оренда квартири Львів

Новини