Cенат США не встиг ухвалити бюджет до крайнього терміну, але є ще надія

Фото: Reuters

Сенат Конгресу США не встиг проголосувати за бюджет у крайні терміни, проте щодо нього є згода і голосування з успішним результатом має відбутися у ранні години суботи.

Про це повідомляє Reuters, пише «Європейська правда».

Пізно увечері 22 березня лідер більшості у Сенаті Чак Шумер після тривалих переговорів між демократами і республіканцями оголосив, що між партіями є згода щодо ухвалення бюджету обсягом 1,2 трлн доларів, що розрахований до кінця вересня цього року.

Проте палата не встигла затвердити бюджет до опівночі, коли формально закінчилося схвалене раніше тимчасове фінансування на роботу уряду.

Перед тим п’ятницю проєкт підтримали у Палаті представників.

Якщо голосування в ранні години суботи буде успішним, як і очікують, ухвалений бюджет піде на підпис до президента Джо Байдена.

Офіс з управління і бюджету Білого дому оголосив, що федеральні відомства не призупинятимуть роботу через відсутність фінансування, з огляду на впевненість у тому, що Сенат зможе затвердити повноцінний бюджет на дві третини урядових програм до кінця фінансового року, який у США завершується 30 вересня.

Раніше цього місяця Конгрес затвердив фінансування на одну третину усіх програм.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, після схвалення бюджету у Палаті представників трампістка Марджорі Тейлор Грін ініціювала відставку спікера-однопартійця Майка Джонсона, звинувативши його у тому, що він «занадто багато віддав» президенту Джо Байдену та демократам під час переговорів про фінансування уряду. Невідомо, чи їй вдасться зібрати достатньо голосів для своєї ініціативи.

Раніше спікер Джонсон заявив, що законопроєкт про додаткове фінансування на підтримку України розглянуть у Палаті представників, щойно буде вирішене питання з фінансуванням федерального уряду.

оренда квартири Львів

Новини