Через блокування кордону ціни на продукти можуть зрости на 5-8 відсотків – Михайло Непран

Фото: epravda.com.ua

Україна через блокування кордонів з Польщею недоотримала близько 8 млрд грн митних платежів, а фінансові втрати бізнесу склали понад €1,5 млрд. Про це повідомили у Всеукраїнській аграрній раді.

Блокада кордону відіб’ється і на споживчих цінах.  

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Водночас він зауважив, що незважаючи на війну, не все так погано в українській економіці. Зокрема, він нагадав, що під час Другої світової війни в багатьох країнах існували карткові обмеження на продукти. В Українці цього нема, всі продукти доступні в необмеженій кількості.

Також він зазначив, що після спілкування з підприємцями зробив висновки, що на найближчі 2-3 місяці песимістичних прогнозів не має. Однак, незначно на ціни може вплинути блокування кордону польськими фермерами.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Звичайно, може бути невелике подорожчання на свіжі овочі, тепличні, які везуть з Європи, через польське блокування. Хоча сьогодні мій колега з Асоціації перевізників заявив, що поляки пропускають продукти, які мають обмежений термін придатності. Тому везуть через Румунію. А якщо везуть такою дорогою, то це буде трошки дорожче. Це, швидше за все, свіжі овочі, поки ще турки не повезли, бо як вони повезуть, ціну «зіб’ють» – ситуація повернеться. Також це можуть бути елітні вина, коньяки, сири, бакалія, риба і морепродукти – все, що не виробляється в Україні. Воно може подорожачати на 5-8%», – розповідає Михайло Непран.

Водночас, ті продукти, які потрібні українцям на щодень – наприклад, овочі борщового набору, за словами експерта, не подорожчають, оскільки вирощуються в Україні, а відтак, здорожчання імпортних продуктів  буде не так сильно відчуватися.

оренда квартири Львів

Новини