Через брак техніки, росіяни створюють новий рід військ, – оглядач Олександр Коваленко


Росіяни відійшли від тактики використання батальйонно-тактичних груп (БТГ), яку ми бачили на початку війни. Зараз вони створюють новий рід військ: щось середнє між БТГ і маршевим батальйоном.

 Про те, що стало причиною таких змін в ефірі «Першого Західного» розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

За його словами, батальйонна тактична група – це група, яка складається з кількох підрозділів. Кількісно вона може складати від 600 до 1000 особового складу, в залежності від функціонального призначення і обов’язково має штатну кількість техніки. Наприклад, 11 одиниць танкової техніки, 33 БПМ, штатну кількість артилерії. Тобто, це повноцінна група, яка може здійснювати вогневий вплив за рахунок артилерії,  може здійснювати штурмові дії, прикриття повітряного простору в операційній зоні.

«Але на сьогодні російські окупанти не мають можливості повноцінно забезпечувати свої батальйонно-тактичні групи штатною кількістю техніки. Тобто, ми спостерігаємо ситуацію, коли в них в наявності є ресурс людський, але відсутній технічний ресурс. Їм не вистачає техніки, вона дефіцитна. Тому на фронті ми бачимо зараз щось середнє між БТГ і маршевим батальйоном. Такий собі, новий рід військ», – вважає Олександр Коваленко. 

Крім того, за його словами, російські війська на східному та південному фронті не можуть повноцінно забезпечуватись матеріально-технічними засобами, оскільки не працює залізнична складова логістичної артерії з Кримського мосту.

«Тому російське командування ставить за мету відновити регулярне забезпечення військ зі сходу на південь залізницею. А поки ця зона знаходиться під вогневим впливом ЗСУ, вони не можуть відновити це забезпечення», – пояснює експерт. Тому для росіян так важливо захопити напрямок Бахмуту та Авдіїівки.

оренда квартири Львів

Новини