Через війну українська освіта деградує – експерт з питань освіти

Фото: 24tv.ua

Менше ніж за два тижні – початок нового навчального року. В Міносвіти готуються до різних форм навчання. Найбільш поширеною буде змішана: коли діти навчаються офлайн та дистанційно. Однак, для якісної освіти не важливо місце, а важлива суть. Через війну акценти на іншому, відтак, маємо слабкий рівень знань.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів експерт з освітніх питань та засновник Всеукраїнської освітньої компанії ЗНО Setstud Олександр Кондратюк.

«63% учнів цьогоріч НМТ (Національний мультипредметний тест-ред.) з математики склали дуже погано. Межа – 140 балів. Це не просто погана оцінка. Це означає, що для того, щоб подати кудись документи, необхідно набрати цей бал. Він дорівнює в цьому році 130-150. Торік він був від 140 до 160 балів. Так цю межу в 140 балів не змогли подолати дві третини країни. Тобто, вони по суті на рівні дискваліфікації. Хороші результати 180+ змогли набрати лише 3%. Це один з тридцяти. Двоє з тридцяти змогли набрати такий результат з української мови. Тому нам треба подумати, як організувати навчання, щоб результати не були такими поганими», – зазначає Олександр Кондратюк.

За його словами, щоб надолужити втрачене, аби діти більше вчилися, освітяни починають більше займатись влітку.  Однак, це теж, на його думку, недієве. Треба працювати з суттю.

«Не треба прив’язуватись до місця навчання. Освіта – це розвиток. Коли ми з вами говоримо про щось цікаве це освіта. Ніхто не заважає говорити на коридорах, де діти спілкуються між собою. Ніхто не заважає говорити в укриттях, спілкуватись в чатах і розвиватись таким чином. Тому освіта – це стиль мислення, розвитку і покращення, а не деградація. Наразі в нас відбувається деградація, як шкільної системи, так і дітей, які не отримують потрібної освіти. Про це свідчать 63% з математики», – переконаний експерт з питань освіти.

оренда квартири Львів

Новини