Через погоду жнива на Львівщині відстають від графіка – Тетяна Гетьман

Фото: ЛОВА

На Львівщині тривають жнива. Аграрії області завершили збирання озимого ячменю, площі  якого складають 16,5 % озимих зернових культур. А загалом ранніх зернових вже зібрано майже 30%. З групи олійних – 63,7% площ озимого ріпаку. Але загалом, за темпами збирання врожаю Львівщина відстає на 7% від минулорічних показників.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

«Якщо загальна площа  в нас – понад 500 га, і в минулому році в цей час вже зібрали понад 100 тисяч га, то на сьогодні зібрано лише 90 тисяч га. Відсотків на 7-10 ми відстаємо від минулорічних показників.  Це пов’язано з погодними умовами. Тому що в нас доволі дощове літо», – зазначає Тетяна Гетьман.

За  її словами, ці погані погодні умови можуть вплинути і на якість зерна. Його потрібно буде довше сушити від вологості.

«Крім того, зерно, яке стоїть доволі довго і не збирається у визначені терміни – втрачає якість: може перезрівати, осипатися. І саме за це ми переживаємо. Але наразі ситуація не є критичною. Тому ми будемо сподіватись на те, що в подальшому погода буде більш сприятливою і ми вирівняємо ситуацію», – говорить керівниця департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

оренда квартири Львів

Новини