Через проблеми з експортом, львівські аграрії почали замість кукурудзи сіяти сою – Тетяна Гетьман

Фото: landlord.ua

Блокування українсько-польського кордону відчутно вдарило по українських бізнес-експортерах. Принаймні про це заявляють 2/3 топ-менеджерів компаній, які входять до Європейської бізнес асоціації.  Вони заявили, що сума збитків від початку страйку становила щонайменше 25 мільйонів євро. У перерахунку на одну компанію – це майже 700 тисяч євро.

Про те, наскільки сильно постраждали аграрії Львівщини від протестів на кордонів, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.

«Так історично склалось, що завдяки тому, що ми є прикордонним регіоном, для нас ринок ЄС навіть до повномасштабної війни був одним з ключових.  Відповідно, після того, як порти перестали працювати на повну силу, збільшився потік до країн ЄС. І на сьогодні через те, що повноцінного експорту не відбувається, це дуже тисне на ціни тому, що залишки врожаю з попереднього року залишаються. Вже стартувала посівна в цьому році. Тому це впливає на плани наших аграріїв», – стверджує Тетяна Гетьман.

Зокрема, вони намагаються зменшити собівартість своєї продукції. Передовсім, за словами посадовиці, через оптимізацію витрат.

Тетяна Гетьман, скриншот з відео «Першого Західного»

«Показником цього є збільшення площ під озимими культурами. Вони дають на 20-30% більшу врожайність. Натомість, скорочуються площі під тими культурами, які є найбільш ризикованими. Це ті, які найбільше експортувались. Наприклад, кукурудза. Раніше 80% її ми експортували. Тому зараз, коли є невідомими перспективи з експортом, наші аграрії скорочують площі під кукурудзою другий сезон поспіль», – зазначає начальниця департаменту агропромислового розвитку.

На місце цієї культури фермери садять сою, яка затребувана в країнах Євросоюзу і ціни на неї не падають. Крім того, в Україні запроваджуються проєкти з переробки сої.

оренда квартири Львів

Новини