Через сказ у курортній Східниці запровадили карантин  

Фото: olevsk-gromada.gov.ua

В курортній Східниці до середини березня триватиме карантин. Домашній кіт вкусив господиню, після чого помер. Таке ж обмеження запровадили і в селі Раневичі Дрогобицької громади. Там на подвіря зайшла лисиця і вкусила собаку. І в кота, і в лисиці лабораторні аналізи підтвердили сказ. У такому разі епідеміологи накладають обмеження, вакцинують домашніх тварин та виловлюють безпритульних.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів заступник селищного голови Східницької громади з питань діяльності виконавчих органів ради Петро Кость.

«У нас був зафіксований один випадок. Щоб зрозуміти, за 20 років в Східницькій громаді таких випадків не було. Ця історія з котом трапилась будинку, віддалено від території Східниці, у лісовій зоні.  На території самого селища диких тварин немає. Всіх домашніх тварин зараз вакцинують. Вже щеплено приблизно 40% тварин. Також ще в вересні минулого року Східницька селищна рада провела розкидування антирабічних препаратів проти сказу в навколишній території», – запевняє Петро Кость.

Щодо відстрілу диких тварин, то за його словами, це компетенція лісових господарств. Але такий спосіб викликає хвилю обурення і запитань серед населення і в колі зоозахисників. Вони вважають відстріл бродячих собак і котів жорстоким поводженням з тваринами.

Керівниця міжнародного відділу UAnimals Ольга Чевганюк наводить приклад вирішення ситуації зі сказом тварин у Польщі.

«Там у 2021 році в одному з воєводств було 110 випадків сказу, включаючи лисиць і домашніх тварин. За три роки вони цю цифру довели до нуля. Вони робили пероральну імунізацію. Я хотіла би підкреслити, коли ми маємо таку проблему, вирішення її відстрілом не змінить ситуацію. І мисливці включаються в такі процеси тому, що їм аби дай привід, щоб офіційно відстрілювати тварин. Тут треба подивитись на те, що призвело до того, що в Україні подібні ситуації трапляються», – говорить зоозахисниця.

Скриншот з відео «Першого Західного»

На її думку, однією з причин стало те, що в 2022 році через війну не була проведена необхідна імунізація тварин. Ще причина, що щеплення не було системним: з року в рік.

Крім того, Ольга Чевганюк вважає, що українцям треба змінювати ставлення до тварин.

«Велика частина сказу в нас утворюється через те, що люди вивозять тварин у ліс. Вони там дичавіють, підхоплюють сказ і тому впливають на всю екосистему і порушують її. Тому тут потрібна комплексна робота», – говорить зоозахисниця.

оренда квартири Львів

Новини