Через удари по електроенергетиці можуть зрости тарифи – експерт з питань енергетики

Фото: Офіс генпрокурора

З початком весни росіяни відновили обстріли української електроенергетики. Внаслідок атак РФ було уражено близько 20 підстанцій, низку електростанцій, пошкоджено Дніпровську ГЕС. Через це виникли проблеми з енергопостачанням у кількох регіонах.

Про те, чому росіяни саме зараз атакують об’єкти електроенергетики, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів  директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Мабуть, вони думали, що взимку зможуть переломити ситуацію на фронті і всі зусилля вони робили для того, щоб отримати великі перемоги на фронті. І тому в першу чергу обстрілювали військові об’єкти на лінії фронту та підприємства пов’язані з оборонним комплексом. Мабуть, на все ї м не вистачало ракет і зброї. Вони вибрали отаку стратегію. Але коли це завдання – отримати великі військові перемоги провалилося, вони розпочали стару тактику – знищення цивільної інфраструктури. При чому удари по Дніпровській ГЕС це ж прирівнюється до ядерного удару. І це заборонено Женевською конвенцією», – говорить Володимир Омельченко.

Але на Заході, на його думку,  мало говорять про злочинність обстрілу ДніпроГЕС, що могло стати катастрофою світового масштабу, оскільки реакцію «перебила» новина про теракт в «Крокус Сіті».

Володимир Омельченко, скриншот з відео «Першого Західного»

Водночас зупинка Дніпровської ГЕС може позначитись на генерації електроенергії, а відтак, на тарифах. Напередодні міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що наразі рішень щодо перегляду тарифів на електрику для населення немає. Уряд ухвалюватиме їх після фіксації наслідків масованої атаки РФ на об’єкти енергетики.

Омельченко ж вважає, що уряд таки піде на поступове підвищення тарифів тому, що в Україні є великий дефіцит коштів на відновлення.

«Але просто підвищення тарифів мало що дасть, бо можуть збільшитись неплатежі. Тому необхідно вирішувати проблему з неплатежами в  промисловому секторі. Також з підвищенням тарифів збільшиться кількість людей, які не зможуть їх оплачувати, тому потрібно буде збільшувати для малозабезпечених адресну допомогу. Якщо ці заходи уряд грамотно реалізує, то тоді таке підвищення не буде катастрофою», – впевнений експерт.

оренда квартири Львів

Новини