Через війну і обмеження заходу український агробізнес стає все менш вигідним – українські депутати

Фото: investincherkasyregion

На складах – товар ще минулого року, а вже новий врожай готовий до продажу. Українські аграрії постали перед ситуацією, коли займатись сільським господарством стає невигідно. Обмеження західних країн щодо експорту української сільськогосподарської продукції впливає на розвиток аграрного сектору в Україні. Попри близькість кордону, страждають від обмеження експорту і львівські фермери.

Про це в ефірі програми «Головне за день на  «Першому  Західному» розповів депутат Львівської облради, секретар комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Володимир Хархаліс.

«Поляки є нашими партнерами в боротьбі проти агресора, але коли з’являється питання економіки і коштів, то вони також відстоюють свій ринок. Тому я не очікую на польське лобі. Щодо нашої сторони, зрозуміло, що фермери мають зібраний врожай і ще будуть дозбирувати. Потрібно десь це реалізовувати. Львівщина локально розміщена біля кордонів і є можливість ще шукати ринки збуту поза межами тих країн, які нас обмежили. З вузьким коридором ціни вони мають ще можливості возити ріпак на Литву, Німеччину чи пшеницю в ту саму Італію. Але якщо порахувати ціну логістики, то на сьогодні виходить, що ми є збитковими», – розповідає Володимир Хархаліс.

Через це, за його словами, фермери задумуються над перепрофілюванням свого бізнесу. Наприклад, багато хто розмірковує над тим, чи варто зараз на осінь сіяти озимі культури.

«Зараз сіяти пшеницю при такій ціні, яка є, і невідомо, якою буде наступного року – це складне питання. Більшість тих, хто планував цикл постійної сівозміни, пропускають осінь, будуть сіяти навесні сою, кукурудзу чи весняні культури. Для того, щоб розуміти ринок. Можливо навесні ситуація зміниться. Але ще рік з такою ціною стане плачевним для фермерів», – зазначає депутат.

Продумати переробку свого продукту чи якесь виробництво, за його словами, справа не одного року, тому це теж не варіант для фермерів.

Але власне ті, хто працюють над повним циклом сільського господарства, вирощуванням зернових, тваринництва, за словами народного депутата України Дмитра Соломчука, якраз і краще дають собі раду у нинішній непевній ситуації.

«Вони переробляють свою продукцію на комбікорми, згодовують свиням чи мають птахофабрики, виробництво корів. В цих аграріїв на сьогодні ситуація стабільна.  А в тих, хто займався тільки вирощенням сої, кукурудзи, більш осінніх культур, – у тих ситуація складна. Складно у Сумській, Харківській, Чернігівській областях, в яких плече логістики до польських кордонів – до 1000 км, до Одеси – 900 км. Доставка там коштує космічних грошей. Немає сенсу взагалі перевозити», – говорить Дмитро Соломчук.

оренда квартири Львів

Новини