Через збиття двох російських літаків може поменшати ракетних ударів – військовий оглядач

Фото: Юрій Ігнат, Фейсбук

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний офіційно підтвердив, що військові Повітряних сил ЗСУ знищили літак РФ дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління Іл-22.

Що означає для ворога втрата літаків А-50 та Іл-22 – про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Я не побоюсь цього слова, але це історичний момент. Тому що в світовій історії війн та конфліктів ще не було такого випадку, щоб одночасно літаки такого функціоналу були знищені або пошкоджені. Це унікальний випадок. Тому що А-50 – літак дальної радіолокаційної розвідки, який відповідає саме за розвідувальну діяльність у ворожому повітряному просторі.

Що ж до ІЛ-22, то ці літаки забезпечують сталий зв’язок між командними пунктами, штабами та передовими підрозділами в зоні бойових дій. Отже, це зв’язок і розвідінформація», – пояснює Олександр Коваленко.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Він підкреслює, що літак А-50 – унікальний для РФ. В складі повітряно-космічних сил Росії було  9 таких літаків. Але один постійно перебуває на нескінченній модернізації, два інших – взагалі не боєздатні. Ще один отримав пошкодження в Білорусі: його систему «Джміль» не можуть вже рік відремонтувати. Тепер над Азовським морем Повітряні Сили ЗСУ знищили ще один. Таким чином, лишається боєздатними тільки чотири літаки типу А-50. І це може вплинути на кількість повітряних тривог.

«Їх (літаків-ред) зараз всього чотири. І вони будуть намагатись мінімізувати загрози для цих літаків. Тому з одного боку може і поменшати ракетних ударів. І навіть нальотів тактичної авіації  з використанням ракет Х-59, Х-31п, КАБів може бути менше. З іншого боку, якщо ми говоримо про якусь масовану ракетну атаку, то саме під це росіяни можуть ризикнути і використати А-50 тому, що їх у них, на жаль, поки є чотири одиниці», – говорить військовий оглядач.

Водночас він зазначає, що для підготовки і передислокації  інших літаків А-50 не потрібно багато часу, бо вони постійно знаходяться на чергуванні у ближній та середній зоні від Азовського моря.

оренда квартири Львів

Новини