Червоноград перейменують навіть, якщо громадські слухання зайдуть в глухий кут – юрист Львівської облради

Фото: krystynopol.info

Український інститут національної пам’яті в межах декомунізації рекомендує на Львівщині перейменувати місто Червоноград. Фахівці інституту зазначають, що «історична назва міста – Кристинопіль. Це також підтверджують і інші наукові інститути, до яких звернулись представники Львівської обласної ради. Тому назва Червоноград повинна бути змінена.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів в.о. керуючого справами Львівської облради, начальник юридичного відділу Львівської обласної ради Ярослав Гасяк.

«Щодо процедури, то на жаль, нині є чинним законодавство, яке було прийняте ще в 1961 році. Це Указ президії Верховної ради УРСР про перейменування населених пунктів. Станом на зараз Верховна Рада прийняла відповідні закони, якими змінює відповідну процедуру перейменування, однак, цей закон ще не підписаний президентом. Ми сподіваємося, що він буде підписаний і запустить іншу необхідну процедуру. Вона передбачає проведення громадських слухань населеним пунктом, який мав би прийняти рішення щодо назви. Далі перейменування приймається Верховною Радою», – пояснює  Ярослав Гасяк.

Але він зазначає, що остаточна версія законопроекту поки не оприлюднена, тому певні формулювання у ньому можуть бути змінені. Але загалом алгоритм дій має бути подібний до старого закону.

За його словами, нині в Червонограді існує дискусія щодо того, яка назва має бути правильною: «Кристинопіль» чи «Христинопіль». Але це, на його думку, вже другорядне. Важливо, що рішення про зміну радянської назви Червоноград має бути прийнято.

«Якщо ж такі рішення не будуть прийняти громадськістю, міською радою, є наступні кроки від обласного рівня. І Український інститут національної пам’яті, визначивши, що Червоноград є тим маркером, який потрібно змінити, зробив черговий крок. Якщо міська влада буде спекулювати, не приймати відповідні рішення, є спосіб, який  дозволить позбутись цього червоного маркеру.  Якщо буде намагання перетворити громадські слухання на якийсь фарс, є алгоритм перейменування населеного пункту постановою Верховної Ради без урахування громадських слухань», – говорить юрист.

Він також наголошує, що  після перейменування мешканцям Червонограда не потрібно буде змінювати документи.

«Людям не треба буде йти в ЦНАП, ставити додаткові штампи в паспорті, не потрібно переробляти будинкові книги чи перереєстровувати документи, пов’язані з господарською діяльністю. На цьому спекулюють супротивники, наголошуючи, що це не на часі і великі втрати. Насправді втрат немає. Але якщо ви вважаєте, що є такі речі, які потягнуть за собою часові втрати чи фінансові, ми готові це взяти на себе», – говорить Ярослав Гасяк.

оренда квартири Львів

Новини