Чутки про критичний стан Кадирова впливають на стабільність Путіна в Чечні – ISW

Фото: ТСН

Тривале занепокоєння станом здоров’я Рамзана Кадирова в російському інформаційному просторі підкреслює залежність президента Росії Володимира Путіна від підконтрольного Кремлю очільника Чечні у питанні збереження стабільності в регіоні.

На цьому акцентують аналітики Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Аналітики нагадують, що Головне управління розвідки України (ГУР) підтвердило, що Кадиров перебуває в дуже тяжкому стані, що викликало відповідні чутки серед російських мілблогерів та інсайдерських джерел.

У той же час сам Кадиров спростував у відеоролику чутки про стан свого здоров’я.

«Дестабілізація правління Кадирова в Чечні стала б серйозним ударом по режиму Путіна, частково через те, що встановлення стабільності в Чечні через жорстоку і криваву війну було ключовим для ранньої популярності Путіна в Росії», – підкреслили в ISW.

Аналітики зазначають, що Кадиров та інші російські чиновники можуть бути стурбовані тим, що постійні чутки про стан його здоров’я вплинуть на довгострокову стабільність його, а отже, і путінського контролю над Чечнею.

Нагадаємо, 17 вересня у соцмережах підконтрольного Кремлю глави Чечні Рамзана Кадирова вперше за два тижні з’явилося особисте відео на тлі чуток про різке погіршення його здоров’я і навіть смерть. У пості під відео йдеться: «Дуже раджу всім, хто в інтернеті не може відрізнити правду від брехні, прогулятися на свіжому повітрі, привести думки до ладу». Однак на самому відео Кадиров вимовляє більш абстрактний текст, він каже, що слухає Коран і пройшов кілька кілометрів.

оренда квартири Львів

Новини