Чи запровадять масковий режим на Львівщині – Наталія Іванченко

Фото: DW

Коронавірус знову набирає обертів. За минулий тиждень на Львівщині на COVID-19 захворіло 2372 осіб. З них 5 осіб померло. Тиждень перед тим цифра позитивно хворих сягала 1300 осіб, а ще тиждень перед тим – 997.

Тобто, відбувається стрімке зростання кількості нових хворих на коронавірусну інфекцію. Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла керівниця Львівського облцентру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Але, вона зауважила, що попри велику кількість хворих, госпіталізації потребував лише 441 пацієнт.

«Якщо говорити про всі ліжка, які підготовлені для госпіталізації хворих на ковід, то частка зайнятих – не більше 4%. Тобто, люди хворіють, але в більшості випадків – в легкій формі. І навіть не всі звертаються по медичну допомогу. Тому епідемічна ситуація наразі є нестійкою, але є тенденція до зростання», – зазначила Наталія Іванченко.

За її словами до нового спалаху ковіду були готові вже як до сезонного захворювання, але через те, що вірус має здатність мутувати, лікарі мають перестороги. Водночас запроваджувати масковий режим в громадських місцях як обов’язковий, як це зробили на Тернопільщині, у Львівській області наразі не планують.  Хоча масковий режим був рекомендований з початком навчального року у певних закладах.

«Відповідно до Постанови головного санітарного лікаря України №10, в закладах освіти, де є велике скупчення людей, є рекомендовано використовувати маски і респіратори.  Аналогічні рекомендації  діють і в закладах охорони здоров’я, але не лише для працівників, але й для відвідувачів. Єдине питання, що всі ці заходи є рекомендовані і на сьогодні я не готова сказати де їх дотримуються, а де не дотримуються», – сказала лікарка.

За її словами, те, що на Львівщині не оголошений обов’язків масковий режим не означає, що від нього відмовились. Він залишається рекомендований.  А надалі епідеміологи будуть спостерігати за епідситуацією і вже будуть згодом вирішувати чи потрібно додатково вводити якісь заходи.

оренда квартири Львів

Новини