Дані про українців у полоні ХАМАС не підтвердились – посол Ізраїлю

Фото: Дзеркало тижня

Найближчими днями з Ізраїля до Румунії мають евакуювати щонайменше 260 українських громадян.

Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, пише Zn.ua

 «Сьогодні виїжджає 208, завтра – 52. І наступний рейс ми формуватимемо на 18 жовтня. Це всі квитки, які придбані через посольство», – зазначив дипломат.

Дані щодо українців, загиблих в Ізраїлі внаслідок нападу ХАМАС, за словами Корнійчука не змінилися. Водночас не підтвердилась інформація, що деякі громадяни, яких вважають зниклими безвісти, потрапили в полон ХАМАСу.

При цьому серед загиблих громадян, виключно український паспорт мала лише одна людина. Однак, Україна одна з тих країн, що мають найбільшу кількість постраждалих в Ізраїлі під час нападу ХАМАС.

У посольстві України раніше пояснили, що значна кількість загиблих українців у Ізраїлі може бути пов’язана із низькою ціною на нерухомість та оренду в районах, які насамперед атакували терористи ХАМАС.

Зазначимо, що на евакуацію із Сектора Гази очікують 240 українських громадян. Однак, як повідомив Євген Корнійчук, їх досі не вдалося вивезти через складну та неконтрольовану ситуацію.

Нагадаємо, рух ХАМАС оголосив про початок операції «Шторм Аль-Акса» проти Ізраїлю вранці 7 жовтня. Палестинські бойовики, зокрема захопили КПП «Ерез» і на деякий період прорвалися до міст Ашкелон і Сдерот, а також атакували фестиваль електронної музики.

Міноборони Ізраїлю тоді повідомило про набір резервістів. За кілька годин прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що його країна перебуває «у стані війни» та переможе». Армія отримала наказ повністю заблокувати відповідну територію.

Відтоді Ізраїль регулярно завдає ударів по палестинських об’єктах. 13 жовтня Армія оборони Ізраїлю заявила, що їхня піхота й танки увійшли на територію Сектора Гази, аби зачистити території від потенційних терористів і знайти зниклих безвісти ізраїльтян.

оренда квартири Львів

Новини