Данія анонсувала найбільший оборонний пакет Україні

Фото: Укрінформ

Данія вирішила передати Україні пакет допомоги на майже 800 млн євро, що стане її найбільшим внеском з початку повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє Міністерство оборони Данії, пише «Європейська правда».

Пакет стане дванадцятим і найбільшим пакетом допомоги Данії для України.

Загальна сума обсягом 5,8 млрд крон буде використовуватися траншами протягом 2023-2025 років, з них найбільший – 4,3 млрд – запланований у 2023 році, 1,4 млрд – у 2024 році і 52 млн – у 2025 році.

Глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен зазначив, що цей пакет відкриває «нову фазу» у данській допомозі для України: країна віддала безпосередньо зброєю більшість того, що могла віддати зі своїх запасів, тож надалі Копенгаген планує зосередитися на закупівлях відповідно до актуальних потреб України спільно з іншими союзниками.

Міністр оборони Трольс Лунд Поулсен не став розкривати, у співпраці з якими країнами плануються закупівлі.

«Ми співпрацюємо з дякими з тих, які також зацікавлені підтримувати Україну, і все це відбувається у «форматі Рамштайн», зустріч якого запланована наступного тижня», – цитує його данське TV2.

Також міністри утрималися від уточнень, яка зброя може бути придбана на ці гроші.

«Це не має бути щось, про що російська сторона може просто почитати у міжнародних ЗМІ», – зазначив міністр оборони.

Президент України Володимир Зеленський розкрив, що ці плани обговорювалися під час візиту до Києва прем’єрки Данії Метте Фредеріксен.

«Метте, дякую за вчасну й потужну підтримку. Разом ми відновлюємо мир у Європі», – зазначив він.

Нагадаємо, Данія, Нідерланди і Норвегія першими серед західних союзників вирішили передати Україні частину своїх винищувачів F-16, українські льотчики вже почали навчання у Данії.

Також Данія разом з Нідерландами та Німеччиною готує надання танків Leopard 1, перші з них вже в Україні.

Раніше Данія передала Україні усі гаубиці Caesar, які замовляла для себе у Франції, а також допомогла навчити артилеристів користуватися ними.

оренда квартири Львів

Новини