Данія дозволить Україні бити по цілях в РФ з F-16

Фото: RTL

Міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що Україна зможе використовувати передані їй винищувачі F-16 для ударів по військових цілях в Росії, зазначивши, що це «є частиною передачі».

Про це пише «Європейська правда».

Глава МЗС Данії відповідав на запитання, чи дозволить Копенгаген Україні використовувати передані його країною винищувачі F-16 для ударів по об’єктах на російській території.

«Коротка відповідь – так», – сказав Расмуссен.

«Це не нова позиція, вона є частиною передачі. Коли ми обговорювали це з нашим комітетом у закордонних справах в данському парламенті, ми з самого початку чітко дали зрозуміти, що це частина самооборони, щоб було можливо також атакувати військові об’єкти на території агресора», – пояснив міністр.

Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо днями заявив, що Україна зможе використовувати передані його країною винищувачі F-16 на своїй території.

Нагадаємо, британська газета Evening Standard у матеріалі від 10 травня стверджувала з посиланням на «високопоставлене військове джерело», що Україна отримає перші винищувачі F-16 «протягом лічених тижнів».

Як відомо, низка західних країн об’єднались у «коаліцію винищувачів» на чолі з Данією та Нідерландами з метою постачання Києву сучасної авіації та підготовки льотчиків і допоміжного персоналу.

Про наміри передати Україні F-16, серед інших держав, оголосили Норвегія та Бельгія, при чому остання передасть 30 винищувачів до 2028 року.

оренда квартири Львів

Новини