Данія оголосила про 19-й пакет військової допомоги України

Фото: PAP

Данія виіляє 19-ий фінансовий пакет, який буде спрямований на військову підтримку нагальних потреб України та довгострокову розбудову її обороноздатності.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Міноборони Данії.

«Завдяки останньому пакету пожертв ми надаємо якомога більшу підтримку для забезпечення потреб України на полі бою тут і зараз. Але ми також маємо зобов’язання Данії у сфері безпеки підтримувати Україну протягом наступних 10 років.

Тому ми створили данську модель для пожертв в українську оборонну промисловість, яка допоможе наростити українське виробництво військової техніки в короткостроковій і довгостроковій перспективі», – заявив міністр оборони Троельс Лунд Поульсен.

Пакет допомоги поєднує фінансування значних пожертв в українську оборонну промисловість, додаткове обладнання на підтримку наданих Данією винищувачів F-16 та пожертв з власних запасів данського оборонного відомства.

У двох останніх пакетах допомоги для інвестицій в українську оборонну промисловість було зарезервовано загалом 1,2 мільярда данських крон (близько $117 млн). У міністерстві зазначили, що новий пакет дає змогу розподілити 1,2 мільярда данських крон, щоб Міністерство оборони Данії могло швидко задовольнити потреби України. Очікують, що перший проєкт розпочнуть влітку.

Нагадаємо, Україна та Данія 13 червня підписали меморандум про закупівлю північноєвропейською державою озброєння та техніки в українських виробників.

У травні міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомив, що наразі дві країни Заходу дали згоду профінансувати виробництво зброї українською оборонною промисловістю – Данія та Канада.

оренда квартири Львів

Новини