Дефіцит в енергосистемі України дещо скоротився – Укренерго

Фото: AP

Споживання електроенергії в Україні прогнозується незначно вищим, ніж у четвер. Водночас зросло виробництво електроенергії через вихід з ремонту одного з блоків ТЕЦ, невеликого зростання генерації на інших ТЕЦ та ГЕС, а також «зеленої» генерації.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Зазначається, що дефіцит потужності знизився, але все ще суттєвий. У вечірній пік генерація може покрити трохи більше ніж ¾ прогнозованого споживання.

В компанії нагадують, що причина дефіциту – це наслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій.

Відповідно до всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Їх перевищення призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

В Укренерго також повідомили, що учора ввечері внаслідок артобстрілу знову відключалася лінія електропередачі, яка забезпечує живлення Запорізької атомної електростанції. Лінію оперативно вдалося повернути в роботу.

Новини