Депутати ініціюють звернення облради до польських партнерів про розблокування кордону

Фото: ЛОР

Комісія з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій ініціює ухвалення звернення Львівської обласної ради до регіонів та установ Польщі, з якими Львівщина має підписані меморандуми чи укладені договори про співпрацю, щодо розблокування кордону.

Про це повідомляють в Львівській обласній раді.

«Найбільше від блокування кордону польськими страйкарями страждає галузь агропромислового комплексу. Бо не може бути реалізований український експорт, зокрема пшениця та кукурудза. Також знижується й імпорт продукції в Україну», – зауважив голова комісії Юрій Раделицький.

За словами авторки ідеї напрацювання звернення, члена комісії Ірини Сех, депутати мають вже на найближчій сесії звернутися до польських партнерів Львівської обласної ради щодо врегулювання ситуації на кордоні.

«Ми звернемося до міст-партнерів, державних інституцій, органів місцевого самоврядування щодо сприяння в розблокуванні пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Пропонуємо винести проєкт звернення на сесійне засідання, заплановане на 27 лютого», –  підкреслила Ірина Сех.

За таке ж звернення виступила і комісія з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради.

Її депутати ініціююють звернення до регіонів-партнерів Львівщини щодо неприпустимості блокування польсько-українського кордону та порушення громадського порядку з боку протестувальників. Йдеться про Підкарпатське, Люблінське воєводство Республіки Польща, з якими Львівщина має укладені угоди про співпрацю.

«Органи місцевого самоврядування мають обмежені повноваження щодо припинення протестів, але вони можуть використовувати інструмент проведення перемовин з протестувальниками.

Ми сподіваємося, що довгі роки співпраці в межах спільних транскордонних проєктів, міжрегіональних ініціатив допоможуть знайти порозуміння, адже це в спільних інтересах обох держав», – заявила голова комісії Наталія Галецька.

Фото: ЛОР
оренда квартири Львів

Новини