Депутати Львівської облради заслухали звіти директорів обласних комунальних лікарень
- Середа, 26 липня 2023
Все ще без голови ради. Однак, із повним переліком питань, в якому 38 пунктів. Депутати Львівської обласної ради продовжили засідання сесії, яку розпочали 4 липня. Затвердили господарські питання, проаналізували готовність Львівщини до ядерної загрози. А також оцінили роботу керівників вісьмох комунальних медичних закладів.
Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».
Окрім депутатів на сесійне засідання вже втретє приходять керівники комунальних установ Львівської обласної ради. Вони готові прозвітувати присутнім про 5 років роботи на посадах. Цього разу медикам таки дають слово. Про свої проблеми і успіхи розповідають 8 керівників медзакладів. Серед них – Любомир Рак, директор Центру легеневого здоров’я.
«Ми є єдиною на сьогодні структурою, яка займається туберкульозом на Львівщини. 165 ліжок нам абсолютно достатньо для госпіталізації тих пацієнтів, які дійсно потребують стаціонарної допомоги», – розповідає лікар.
На Львівщині вдалося запровадити європейський підхід лікування туберкульозу, а відтак, скоротити термін лікування. Відповідно, і кількість ліжкомісць.
Непрості роки для управління обласною інфекційною лікарнею випали для Сергія Федоренка. За час пандемії коронавірусної інфекції в закладі пролікували 8 тисяч пацієнтів. Рівень летальності у клініці за цей період – найнижчий в Україні. Через постійну завантаженість медзакладу декілька років у ньому не проводили ремонт, а він є необхідний.
«Лікарня була перевантажена хворими, тому на сьогодні здійснення і поточних, і капітальних ремонтів за кошти обласного бюджету – це прерогатива номер один», – говорить директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко.
Депутати вислухали керівників Львівської обласної клінічної лікарні, діагностичного центру, онколікарні та інших.
Після довгих дискусій можновладці таки прийняли звіти голосуванням. Чимало тез із презентацій депутати записали собі для майбутніх напрацювань.
«Це потреба у ремонтах приміщень колишнього ендокринного центру, який тепер об’єднаний з діагностичним центром, це потреба в обладнанні для того, щоб працювати над профілактикою ендокринних захворювань. Я сподіваюсь, що депутатський корпус почув», – зазначає обласна депутатка (фракція «Українська галицька партія» ) Марія Кульчицька-Волчко.
«Почало рухатись в закладах охорони здоров’я те, чого раніше не було. Це і лікарі набули певних навичок, методик, які раніше не використовували. Коли керівники медзакладів мають перед собою ще карту мрій на майбутні 3-5 років, є розуміння, що заклад буде розвиватись, він не зупиниться на місці», – говорить депутатка Львівської облради (фракція «Слуга народу») Наталія Іванченко.
«Ми вперше в 2020 році отримали медичну програму, яка налічувала більше 50 млн грн. на закупівлю обладнання медичним установам. Ми покращили матеріально-технічне забезпечення у вигляді медичного обладнання. Чи цього достатньо? Ні. Сьогодні недарма звучала цифра 2 млрд грн. для потреб наших лікарень», – вважає депутатка Львівської облради (фракція «Європейська солідарність») Ірина Гримак.
Поки що керівники медичних закладів залишаються на посадах у статусі виконувачів обов’язків. В майбутньому керівників лікарень переоберуть шляхом конкурсу.
«Я вважаю, що кожен з лікарів, які сьогодні є керівниками, є достойними. Вони 5 років вже відпрацювали. Впевнений, що скоро будуть конкурси, які покажуть, хто далі має очолювати ці заклади, які стратегії розвитку і яке майбутнє у цих установ», – пояснює заступник голови Львівської облради Юрій Холод.
А на майбутнє засідання деякі депутати вже сьогодні готують проєкти рішень. Тарас Подвірний ініціював важливу програму допомоги тим, хто постраждав від ворожих атак на Львівщині. Йдеться про фінансову підтримку на відновлення житла тим, хто не може взяти участь у єВідновленні.
«Приклад у Великій Вільшаниці, коли жінка з дитиною були за кордоном, а батьки якраз загинули під час трагедії. Тепер, коли вона приїжджає, вона не має де жити. Вона не може податись на програму єВідновлення, бо в неї немає документів ні на землю, ні на будинок. Вони може лише успадкувати їх через 6 місяців згідно з чинним законодавством. Тому є прогалина, на яку ми маємо зважити і з обласного бюджету долучитись», – говорить депутат Львівської облради (фракція «За майбутнє») Тарас Подвірний.
Над цим рішенням депутати будуть працювати вже на наступному пленарному засіданні.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин