Депутати обласної ради проінспектували пункти пропуску на українсько-польському кордоні

Фото: ЛОР

Депутати Львівської обласної ради спільно з представником уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Тарасом Подвірним здійснили моніторинговий візит для огляду доступності найбільших пунктів пропуску на українсько-польському кордоні зі сторони Львівщини.Під час огляду депутати досліджували стан інклюзивності санітарних зон та вхідних груп пунктів перетину Шегині, Краківець та Рава-Руська.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

«Питання створення належних умов на пунктах перетину кордону є болючим для українців та показовим для іноземців. Ми системно намагаємося вирішити його. І раніше ініціювали встановлення модульних вбиралень на під’їздах до пунктів пропуску. Тепер ми, зважаючи на скарги, які до нас надходять, приїхали спільно промоніторити доступність та зручність власне самих пунктів пропуску.

Маємо скарги, щодо неналежних умов для людей з інвалідністю, нема сповивальних столиків, нема належних умов для мам з маленькими дітьми», – зазначила депутатка Наталія Галецька.

Фото: ЛОР
Фото: ЛОР

Під час огляду пунктів пропуску представник на Львівщині уповноваженого з прав людини спільно з депутатами провів оцінювання доступності прикордонної інфраструктури для людей з інвалідністю, вагітних жінок, людей старшого віку та дітей до 4 років.

«Провели аудит доступності (архітектурної) для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення на пунктах пропуску. Нашим завданням не було перевірити санвузли, ми застосували комплексний підхід, адже в опитувальнику у нас було понад 60 питань, щодо інформаційної доступності, враховано також нові ДБН, які вступили в дію у листопаді минулого року.

За результатами моніторингових спостережень, плануємо скласти звіт та акти реагування, а також залучимо до їх усунення органи державної влади, депутатів обласного рівня, органів місцевого самоврядування та міжнародні організації», – зауважив Тарас Подвірний.

оренда квартири Львів

Новини