Держава може під час воєнного стану відчужувати наше майно і прослуховувати розмови – адвокат

Фото: vkpmcollege

Повідомлення про те, що Україна «частково відступила від Конвенції з прав і свобод людини» викликало інформаційний ажіотаж і збурило суспільство.  Зокрема, у соцмережах почали говорити, що держава відтепер зможе ще більше обмежувати права громадян.

Адвокат Ярослав Жукровський в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» пояснив, що, дійсно, окремі конституційні права і свободи в межах правового режиму воєнного стану можуть бути обмежені, але ці обмеження є легітимними і пропорційними.   

«Відчужувати наше майно держава має право, але за визначеною процедурою. Коли мова йде про військові адміністрації, це прописано у законі про правовий режим воєнного стану.  Коли мова йде про прослуховування, воно здійснюється відповідно до ухвали слідчого судді і також є визначений судовий порядок. В іншому випадку – обмежувати, звужувати наші права, відповідно до українського чи європейського законодавства, неможливо.    

Те, що інколи є якісь ймовірні обмеження – це вже питання до компетентних органів, які мали би реагувати і приводити в правове русло всі ці дії», – пояснює правник.  

Нагадаємо, у квітні Україна подала до Ради Європи заявку про зміни в частковому зупиненні дії деяких пунктів Європейської конвенції з прав і свобод людини у звʼязку з воєнним станом.

оренда квартири Львів

Новини